| anonim_4396 a întrebat:

Imi place un baiat care e foarte chipes si e cu jumatate de an mai mare decat mine. El e un baiat gen care umbla dupa fete mai mari de varsta lui. Am fost scurt timp impreuna dupa care ne-am despartit, iar dupa ce s-a terminat scoala imi, am mers intr-o excursie si la intoarcere, can am mers sub un tunel si era intuneric m-a imbratisat. Eu ii eram cea mai buna prietena. Iar dupa o saptamna dupa excursie ne-am certat si n-am mai vorbit 2 saptamani. Intr-o zi a intrat pe mess si ne-am cerut scuze amandoi si mi-a spus ca ma iubeste, iar eu am spus si eu, dar inca nu suntem impreuna caci eu i-am sugerat sa ramanem prieteni, iar de doua zile n-am mai vorbit. Ce sa ma fac?

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Avand in vedere ca tu i-ai sugerat sa ramaneti prieteni (inteleg ca intre timp te-ai razgandit), tot tu ar trebui sa ii comunici noua decizie. Ca ai vrea sa fiti impreuna. E normal ca el sa iti respecte dorinta de a ramane prieteni; daca te-ai razgandit, spune-i-o si vezi ce crede si el despre o eventuala relatie.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

E normal sa nu mai vorbeasca cu tine cand tu i-ai zis ca vrei sa ramaneti amicii stii vorbeste cu el si zii ca si tu simti ceva pentru el si ca aai vrea sa fitii impreuna vezi ce spune

| krina55 a răspuns:

Cine te mai intelege,,,,,,,,,,,, ba il iubesti si vrei sa fii cu el,,,,,, ba ii spui sa ramineti prieteni,,,,,,,,,,,,,, e si normal sa nu vb cu tine,,,,,,,,,,,,,, mai intii decide-te ce vrei si apoi spune-i,,,,,,,,,,, daca vrei sa fii cu el atunci ar trebui sai amicitia deoparte si spune-i

| deniii a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa ii spui ceea ce simti. Apoi o sa iti zica si el ce simte si eventual poate veti avea o relatie.

Succes! Si sper sa fiti impreuna daca tu asta iti doresti!