| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de cineva si nu stiu daca el mă mai place, dar cand mă vede se uita numai la mine si imi zambeste.Mă gandesc cand îl văd să îl sărut.Ce părere aveți de asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| Clarity a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci sa îl contactezi pe social media, vorbește cu el online și vezi dacă îți da impresia ca ar fi interesat.

Dacă sari sa îl săruți e posibil sa nu fie și dupa aia o sa fie ciudata situație și nu vrei sa te simți prost.

Încearcă sa îl cunoști prima data ca sa îți dai seama dacă chiar vrei sa fii cu el. Ii posibil sa nu fie nicio conexiune acolo și doar un interes spontan. Îți spun asta din proprie experiența, poți sa fii atrasa de foarte mulți băieții și după câteva zile nu înțelegi de ce ai fost atrasa. Gândește-te la ce alegeri faci, fii sigura ca asta vrei ca sa nu le regreți mai târziu.
Sper sa te ajute.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Că când" il vezi nu e bine sa sari la el si sa-l saruti. Ori va lesina, ori te va băga in asternut.

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare stupid. tu cum te-ai simți să vină unu să sară pe tine să te sărute?

| Ioana1312321 a răspuns (pentru Adry05):

Dacă ne placem reciproc.Gandestete un pic.

| Adry05 a răspuns (pentru Ioana1312321):

și vrei să ghicesc în stele din moment ce zici în întrebare „nu știu dacă mă mai place?" gândește tu un pic ce scrii acolo că eu răspund în corcondanță cu ce zici tu.

| Ioana1312321 a răspuns (pentru Adry05):

Citeste si dupa nu numai ce îți convine.

| Adry05 a răspuns (pentru Ioana1312321):

Imi place de cineva si nu stiu daca el mă mai place dar cand mă vede se uita numai la mine si imi zambeste.Mă gandesc ca cand îl văd să îl sărut.Ce părere aveți de asta?
Bă fată tu ești proastă? unde vezi tu că scrie aici MĂ PLACE, nu citesc ce îmi convine mie, citesc ce scrii!

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Nu poți să te duci la unu să sari pe el că-ți zâmbește ție. Adică du-te, măcar să vadă cât te duce capu

| Ioana1312321 a răspuns (pentru Adry05):

Mi-a si zis printr-un mesaj că mă place.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat ca prima data sa faci tot posibilul sa intri intr-o relatie de prietenie/amicitie. Daca vei reusi sa ajungeti in situatia de a fi buni prieteni, doar in acel moment vei putea sa-i dai de inteles sau chiar sa-i spui in mod direct ca de fapt doresti sa deveniti un cuplu de iubiti/indragostiti si nu doar niste simpli amici. Succes! Bafta!

| JicaContra a răspuns:

Go for it, life is short big grin

| AlexCristi97 a răspuns:

Cati ani aveti sa stim ce fel de indragosteala este laughing. "Ca cand" il vezi nu ar fi chiar ok sa sari pe el si sa il saruti, desi daca este un tip timid probabil ar aprecia. Fara sa stiu cati ani aveti si presupunand ca sunteti adolescenti pana in 17-18 ani, as zice ca atunci cand il vezi sa mergi la el sa il strangi in brate si cat stati imbratisati sa ii spui ca ti-a fost foarte dor de el si iti doareai mult sa il revezi, dupa care astepti reactia lui. Daca te uiti in ochii lui iti poti da seama daca e indragostit si ar trebui sa vina natural un sarut daca simtiti amandoi acelasi lucru.
Vorbiti in perioada asta de distantare sociala? Cum e cu tine?