| Anxiousy a întrebat:

Imi vine sa pun punct relatiei de 1 an si 2 luni, nu mai suport si in momentul de fata NU mai simt nimic fata de ea, m-a dezamagit enorm, ne despartisem la un moment dat din anumite motive timp de 3 saptamani, si fiecare incercase cu altcineva, si pe urma ne-am impacat inapoi si mi-a jurat ca termina orice contact cu baiatul ala cu care a vrut "sa ma uite" si am zis ok sa vedem cum va fi pe viitor relatia noastra. am fost aseara la ea am ramas peste noapte si dimineata ma uit in telefonul ei si am gasit mesaje de la tipul ala vorbea cu el ala o intreba daca are treaba peste o ora ca o pupa etc. am ramas cu ochii cascati eram DISTRUS in momentul ala am trezit-o si i-am spus sa ma conduca la usa ca nu mai suport, mi-a inchis usa am stat 10 minute nu ma lasa sa ies plangea si ea plangeam si eu nu mai puteam de suparare toata increderea mea s-a distrus absolut totul mi-a spus ca nu s-a intalnit cu el ca cica nu il baga in seama dar ii raspundea la sms-uri totusi i-am zis de ce mi-a jurat ca inchide orice contact cu el si tot a continuat? Sa nu mai ma sune pe mine sa il sune pe ala, sa ma lase impace, m-a sunat fratele ei, mama ei spunand ca nu e deloc ce pare dar na familia ei tine cu ea am vazut cu ochii mei ce smsuri sunt ea cand imi spunea ca are treaba de fapt vorbea cu ala sunt DISTRUS nu stiu ce sa mai fac, diseara sigur o sa ma sune nu va trece ziua fara sa sune iar dar nici nu stiu ce sa ii mai zic m-a dezamagit enorm, sufar cum nu am mai suferit niciodata si nu credeam niciodata ca se va ajunge in situatia asta pentru ca ne promisesem de la inceputul relatiei ca daca ar fi sa ne despartim cu toate ca nu ne dorim, ar fi din cauza inselatului, altceva nu poate sta in calea fericirii noastre si nu i-am facut niciodata asa ceva si nici nu am de gand sa o fac cu vreo fata sa o insel, ca daca iubesc nu ma intereseaza decat de ea si atat. am mers pe frigul asta iarna acum seara de la 8 pana la 10 pe jos 20km prin zapada asta ca sa ma duc la ea sa o vad si dimineata cand m-am trezit si m-am uitat in telefon am innebunit, uite ce fac eu pentru ea si pe ea. sunt distrus sad

18 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Omule, cunosc sentimentul, asa se intampla in viata, de asta eu consider ca trebuie sa schimbi foaia.Eu mi-am pierdut ani in care puteam sa fac altceva, spre exemplu puteam sa fiu alaturi de familia mea mai mult sau de bunicii mei bolnavi si evident ca acum regret.Am realizat ca pamantul este un infern din care scapa cine poate, nu exista fericirea, totul este o iluzie, tine foarte putin.Nu mai asculta sfaturile oamenilor, nici la ei lucrurile nu sunt foarte ok, ar trebui sa mergi pe drumul tau si sa incerci sa te axezi mai mult pe cariera pana cand vei intalni o alta persoana.

| blueheart a răspuns:

Hei! Cand spui ca nu mai simti nimic pentru ea de fapt simti tradare,gelozie,neincredere si totusi iubire. Daca nu o iubeai nu simteai acum ca esti distrus.
Eu cred ca ati procedat amandoi gresit in perioada de trei saptamani cand v-ati despartit. Ar fi trebuit sa comunicati si sa clarificati lucrurile de atunci, sa analizati mai bine de ce ati ajuns in situatia asta nu sa va aruncati intr-o alta relatie pentru ca nici tu, nici ea nu ati fost pregatiti pentru o relatie noua.
Ca sa poti trai in prezent trebuie uitat trecutul. Nu persoana cu care ai fost, pentru ca nu poti uita pe cineva pe care l-ai iubit, ci doar sa pastrezi o amintire placuta.Dar atat. A fost in viata ta si nu mai este.Ai o alta viata si ea la fel. Voi v-ati aruncat orbeste intr-o relatie care era sortita esecului de la inceput pentru ca aveati sentimente pentru altcineva. Daca tu ai renuntat la cealalta persoana ai facut-o pentru ca o iubeai pe cea cu care ai fost in trecut. Daca ea nu a renuntat inseamna ca a vazut ceva la persoana aceea. Greseala ei este ca te-a mintit,ca nu ti-a spus adevarul despre cel cu care a fost,ca nu a terminat relatia si inca ii mai raspunde la mesaje. Nu stiu ce fel de persoana este ea. Tu o cunosti mai bine decat toti care iti vor raspunde aici.Tu vei stii ce decizie sa iei,daca o poti ierta sau nu, daca mai merita o sansa sau pui capat relatiei. Ea ar fi trebuit sa puna capat cu respectivul atunci cand v-ati impacat, asa era corect si cinstit fata de voi trei.
Eu pot sa-ti spun doar ce as face eu in situatia ta. In primul rand nu as fi inceput o alta relatie pana cand nu eram sigura ca am lasat trecutul in urma. Daca partenerul meu a renuntat la mine si ar fi avut o alta relatie, apoi si-a dat seama ca pe mine ma iubeste si nu pe cealalta, nu l-as fi iertat.Motivul? E simplu. Daca m-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi renuntat niciodata la mine,ar fi incercat sa comunice cu mine,sa ma faca sa vad unde gresesc, unde greseste el si sa incercam sa indreptam lucrurile. Cand iubesti cu adevarat dai o sansa iubirii pe care o ai, nu fugi in bratele altei persoane. Poate ca sunt pretentioasa dar cred ca toti avem dreptul sa iubim si sa fim iubiti frumos, fara minciuna, fara tradare.
Sper sa gasesti o rezolvare si sa te linistesti. Succes! happy

| Anxiousy explică (pentru blueheart):

M-am despartit de ea, tot ea era aia "tare" ca EU gresesc ca daca o prindeam in fapt atunci gresea doamne cum sa spui asa ceva?! laughing

| blueheart a răspuns (pentru Anxiousy):

Ma bucur ca esti bine! happy

| asclepius a răspuns:

Asa haiosule si care i problema? ti a tras capla asa sunt fetele obisnuieste, noi baietii suntem mai greu de cucerit in schimb ele chiar daca sunt sau nu intr o relatie nu se prea abtin si eu fac la fel in orice relatie ma intereseaza doar fata cu care sunt nimic altceva...dar uite ce se intampla cand pe ea o intereseaza si altceva... sfatul meu: (stiu ca nu e de acceptat) dar ineacati neacazu in niste "cola" o seara nu mai mult apoi iesi cu prieteni la o samant, daca sunt de gasca nu o sa poti sa stai statuie..so nu suferi degeaba, asa sunt ele mai "curve" scuze expresia, e adevarat ca nu toate sunt curve dar in interiorul ei fiecare fata are asta, asa ca daca nu e sa fie o sa ramai cu buza umflata in final.

| raluk27 a răspuns (pentru asclepius):

Gresesti, sa stii happy Eu cred ca fetele care insala se impart in 2 categorii:
1. cele populare, care s-au obisnuit tot timpul sa fie admirate, complimentate, "libidinosite" de barbati. Acest gen, si la 50 de ani, tot nu se vor putea abtine sa nu cedeze avansurilor unui barbat. Deci au inselatul "in sange"
2. Cele care nu primesc ceea ce isi doresc "acasa". Si atunci cand spun ce isi doresc si totusi nu primesc, se reorienteaza
Dar in principiu, nu toate sunt curve. Cum bineinteles, nici toti barbatii nu sunt la fel, nu-i asa?batting eyelashes

| asclepius a răspuns (pentru raluk27):

Poate dar daca nu e dat sa fie nu va fi

| raluk27 a răspuns (pentru asclepius):

Mult prea general..norocul ti-l faci si singur

| asclepius a răspuns (pentru raluk27):

laughing) bine ma sa nu fiu genereal vrei? sa ma refer strict la problema ta? ok nu te mertia si gata

| raluk27 a răspuns (pentru asclepius):

laughing de fapt nu ai inteles problema mea

| asclepius a răspuns (pentru raluk27):

Bine ma dar te vad asa fericit sa ma contrazici de ai uitat ce problma aveaiwinking

| raluk27 a răspuns (pentru asclepius):

1. Sunt fata. Deci e fericitAhappy hai bine, o sa mai pun un a la user name
2. Nu eu am adresat intrebarea, ci doar am comentat un raspuns de-al tau care mi s-a parut unfair pentru regnul feminin.

| asclepius a răspuns (pentru raluk27):

Pai wtf? ai zis in povestirea ta acolo ca nu mai poti sta cu ea? deci esti? in fine oricum am incarcat sa te ajut nu ti mai chinui mintea cu mine si impacate cu el/ea sa te insel iar sa suferi iar si gata.

| raluk27 a răspuns (pentru asclepius):

Nu ai inteles. Problema cu fata, inselatul, mesajele, intrebarea in sine sunt ale lui Ub3r. Eu sunt un user ca si tine care a comentat. Si sunt fata, imi plac baietii si nu am o ea cu care sa ma impaclaughing Uita-te inca o data de la intrebare in jos.

| blueheart a răspuns (pentru raluk27):

laughing) Citind raspunsurile voastre am crezut ca am gresit persoana careia i-am raspuns la intrebare laughing

| Mangeyoku a răspuns:

Tu spui ca nu iti mai place de ea, dar eu citind, am observat ca tot esti indragostit de ea.
Eu spun sa-i mai dai o sansa, asa sunt fetele, nu ai cum sa le schimbi.

| Alyna1992 a răspuns:

Buna! Sa sti ca eu am pus punct unei relatii de 3 ani pentru ca odata ce intervine ceva sau cineva deja totul nu mai poate fi ca inainte. Daca ea tinea in paralel ambele relatii atat cu tine cat si cu el e de la sine de inteles ca nu era hotarata ca a facut alegerea corecta si va tinea pe amundoi intr-o relatie deloc sincera.Admirabil din partea ta ca ai facut acel gest frumos si ca i-ai mai dat o sansa si dezonorant din partea ei ca jurat fals! Acum, tu stii cel mai bine ce este in sufletul tau si numai gandindu-te bine iti vei da seama ce trebuie sa faci.Cantaresti lucrurile pozitive cu cele negative, facute de ea si vezi daca poti merge mai departe si in ce parte inclina balanta! Sper sa-ti fi fost de ajutor! Succesc la deciziile cele mai corecte!kiss

| alex9112 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, as renunta la ea, dar parca nu pot, daca vrei sa vorbim mai multe iti dau un pm cu id ca sincer situatia e aproape identica