| leny_6858 a întrebat:

In 2006 am cunoscut un baiat.am fost impreuna 2 ani apoi ne-am despartit pentru ca mi-a gresit foarte mult(s-a culcat cu cea mai buna prietena a mea.). Anul trecut in vara ne-am reintalnit si ne-am dat seama ca orice s-a intamplat inca ne iubeam; mi-a propus sa ne impacam insa aveam nevoie de un timp de gandire(aveam si o alta relatie)Intre timp am aflat ca tipa cu care fusese a ramas insarcinata cu el si s-au casatorit... M-am dat la o parte, am plecat din oras chiar insa nici acum nu l-am putut uita.Inca ma cauta si-mi zice ca ma iubeste.De curand am aflat ca copilul nu ar fi al lui si a vrut doar sa-l lege de ea asa ca acum sunt despartiti; totusi constiinta nu ma lasa in pace cand ma gand ca e posibil sa fie copilul lui de fapt, si totusi atat ea cat si copilul ii poarta numele.mentionez ca inca mai sunt cu cel cu care eram si asta vara... voi ce ati face daca ati fi in locul meu?

Răspuns Câştigător
| mihaela_7412 a răspuns:

Pai nu stiu u ar trebuie sa vb cu el si sa ii zici sa faca un test de paternitate si asa isi va da seama.acum e si daca esti sigura ca ai putut trece peste faza cu inselatu si de asta iti zis, nah zii sa vb cu aia care zice ca are un copil cu el si in felu asta isi va da seama daca merita sa stea cu ea sau nu. uit eu iti zic, sa vb cu el si cu aia si sa ii zici ca voi ink va iubiti, dar nah daca e copilu lui sa nu te bagi ca nu e bine ca sa creasca fara tata, eu sincer daca as fi in locul tau nu las ierta pentru ca de odata ce m-a inselat odata o mai poate face si a 2 3 4., oara.mai ales ca aia era si pr ta.nah acum depinde ce vr si u sa faci cu viata ta.noi iti dam sfaturi dar u doar nu o sa faci cum iti zicem noi e o problema delicata trebuie ganditata si cu inima si cu mintea succes

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu in locul tau mi-as vedea de treaba mea, de relatia care o am, odata ce e insurat, v-ai despartiti demult, are copil, fie ca e sau nu al lui, are familie si trebuie sa respecti asta; in plus ai prieten, respecta-ti prietenul.
Viata merge inainte si eu nu as mai incerca sa vb.cu el, sa am o relatie cu el, l-as uita si nu m-as mai gandi nici un minut in urma, mai ales ca te-a inselat cu prietena cea mai buna, nu te-a meritat si nici nu te va merita.

| TąNyą a răspuns:

Aş rămâne cu cine sunt acum. Nu las două braţe care mă iubesc şi abia aşteaptă să ne vedem pentru unu cu care n-am siguranţă şi mi-a greşit mult în trecut.

Deci n-are rost să te împaci cu el.

Rămâi cu actualu'.

N-ai de unde să şti sigur că spune adevăru' odată ce te-a înşelat...

FantaSZy.

| anonimaa a răspuns:

Si daca totusi e al lui?
mai in locul tau mi.as vedea de drum
nu poti trai in incertitudine toata viata sau cu constiinta ca ai destramat o familie sau ca i.ai luat acelui copil tatal.
fa tot ce se poate si mergi mai departe. eu in locul tau nu as putea trai cu gandul ca poate este copilul lui. traieste. ti viata si nu te opri in trecut pentru el.
viitoru' iti surade si viata la fel, deci...fi fericita si gandeste. te ca ai toate motivele.
XOXO

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Eu nu m'as baga in asa ceva.Este ceva personal.Nici sa nu te gandesti ca'l ierti! Il uiti.Cum se poate, sa se culce cu prietena ta si tu sa te impaci cu el!? Iubita fii cuminte si lasa'l in pace.Are copil e casatorit ii poarta numele ce vrei acum? Sa'i strici relatia sa te bagi.Se poate intampla multe.Deci te rog daca vrei un viitor bun.NU TE BAGA SI LASA'L PE EL SA TE CAUTE!
Bafta,

Ashley

| вяυηєтα a răspuns:

Ce telenovela. Draga mea, sfatul meu e sa ramai cu cel cu care esti acum, pentru ca am certitudinea ca el, cel din trecut nu te iubeste. Poate iti va fi bine putin cu el si apoi vei regreta ca l-ai parasit pe cel care te merita. Daca nu il iubesti pe actualul, desparte-te de el, dar eu una nu m-as mai impaca cu unul care mi-a facut atata rau. Vei cunoaste alt baiat pe care il vei iubi, iti garantez. Gandeste-te bine!

| Miha1308 a răspuns:

Daca eu as fi in locul tau as rupe orice contact cu el, as incerca sa fac tot posibilul sa il uit.Ai spus ca esti in alta relatie, implica-te cu totul in ceea ce ai acum si incearca sa il uiti.Eu una cred ca este cel mai bine.

| cosmina16 a răspuns:

Ramai cu cel cu care estistraight face

| luana1 a răspuns:

Vezi cum ne place sa ne complicam viata? Alergi dupa fantome.

| ._6225 a răspuns:

Nici nu imi trebuie prea mult timp de gandire. Ce as face in locul tau? CLAR: l-as uita! De ce sa traiesc mereu cu impresia ca daca m-a inselat CU CEA MAI BUNA PRIETENA a mea, nu o va face din nou?! M-a inselat o data, ma va insela si a doua oara, si a treia, si tot asa. Mi-e foarte clar ce as face. L-as da naibii! Nici nu m-as gandi sa ma impac cu el, chiar daca l-as iubi, sincer. Nu m-as desparti de actualul, in locul tau.

| tyly a răspuns:

Nu as mai sta cu niciunul dintre ei ...primul te-a inselat si acum este si in situatia in care este iar actualul...imi pare rau de el in cazul in care te iubeste, pentru ca tu e clar ca nu il iubesti cu adevarat daca te gandesti la chestii din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca daca stia ca el nu o iubeste pe aceasta fata, nu ii dadea numele copilului si nu se casatorea cu ea si in primul rand daca te iubea pe tine nu se culca cu prietena ta cea mai buna.Acum a realizat prea tarziu ca te iubeste, eu daca eram in locul tau nici nu mai vorbeam cu el, orice fata are orgoliu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

;(;( imi pare ft ft rau.

| 준섭 a răspuns:

Trebuie sa-l faci sa sufere cum ai suferit tu...(daca ai suferit dupa el :d)

| leny_6858 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.nu ma asteptam sa fie atatia carora sa le pese.nici nu stiu cui as putea sa-i dau fundita.toate raspunsurile voastre imi sunt de folos.va multumesc inca o data.va pup dulce si sper ca voi sa fiti iubiti si fericiti si sa nu treceti niciodata print asa ceva

| maia_7858 a răspuns:

Daca l as iubi l as sustine pana ar afla cu certitudine daca e copilul lui apoi l as lasa sa decida ce doreste. viata merge anainte si cu bine si cu rau.