| dydyyyy a întrebat:

In ce consta examinarea la ginecolog pentru a vedea ce anticonceptionale ti se potrivesc?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand o discutie privind problemele de sanatate pe care le ai tu si rudele tale si, cel mai important, un examen ginecologic complet cu prelevare de test Papanicolaou.

| ema69 a răspuns:

In primul rand o serie de intrebari in legatura cu problemele de sanatate pe care le ai atat tu cat si familia ta,apoi partea cea mai nasoala dar obligatorie,consultatia propriu-zisa(adica jos chiloteii,sus pe masa si picioarele desfacute). Daca e prima ta vizita la ginecolog,sa stii ca nu e dureros, e doar neplacut, in primul rand din cauza rusinii.