| Stacey a întrebat:

In prezent o sumedenie de baieti se "indragostesc" de corpul fetelor, dar oare cam catzi dintre ei se indrgostesc si de sufletele lor?

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

OO da! si cam ce ai vrea de la majoritatea baietilor? faza e urmatoarea " ce esti, aia atragi"

Daca majoritatea se imbraca cat mai extaziant, unde sa se uite majoritatea baietilor? cand fundu, sanii ies in evidenta pentru ca asa vor fetele? sa arate ca au?!

Sunt destule care sunt libere conversatiei. si sunt multe superficiale. Asta e adevaru.

Si daca se indragostesc de corpul fetelor. ce ajuta? daca fata nu il lasa sa se apropie mai mult decat "amic" de ea?

Mai nou, sexu' masculin se indragosteste de aspectul feminim. doar e sexul frumos. si Sexul feminin de Personalitatea, caracterul sexului masculin. Predomina dominarea, adica cel care iese in evidenta fata de restul.

"In prezent o sumedenie de baieti se "indragostesc" de corpul fetelor" asta e putin deplasata. Generalizezi.

| answer a răspuns:

Daca au de sufletele cui sa se ingragosteasca si daca nu au in cap doar sex, atunci te asigur ca o vor face! Dar spune tu acum: cate fete in ziua de azi nu au doar trup si-atat? Fetele cuminti nu sunt remarcate din cauza ca socializarea in ziua de azi este inteleasa gresit de catre multi! Spune-mi tu cati ai auzit ca s-au cuplat de la prima intalnire, sau mai rau au si facut-o? Oricum atata timp cat un baiat nu se bucura de trupul fetei prea repede, aceasta isi poate da seama daca baiatul vrea doar sex sau nu! Dar multe am vazut ca se mint singure si ajung sa sufere doar pentru ca au refuzat sa vada realitatea!

| Ecea a răspuns:

Aia sunt baietii care bea bere in fata blocului.
Un om cu cel putin un neuron in viata si functionabil o sa fie atras de mentalitatea si intelectul unei fete,sau eventual alte calitati(muzicale,artistice,culturale,etc).
In nici un caz de corpul unei femei, ca pana la urma o sa nu ramai cu nimic din corpul ala, eventual cu amintiri.Frumusetea este trecatoare pentru oricine, toti ne cocosam si facem riduri pana la urma.

| b342 a răspuns:

Salut.
Buna intrebare!
Dupa cum am vazut peste tot, parerea mea este ca acei baieti care se indragostesc si de sufletele fetelor, sunt aceia din filme!
Dar totusi, si fetele pot fi atrase fizic de baieti, dar asta este mai rar.Noi fetele punem foarte mult suflet in ORICE, dar baietii nu prea.Si baietii care plang, nu sunt cei care le-au fost ranite sentimentele, ci orgoliul! ( parerea mea )
Asta a fost parerea mea!
Pa, pa. kiss

| Silence_1239 a răspuns:

Cred ca la inceput se indragostesc de corpul lor, dar e de ajuns ca sa vorbeasca cu ea si sa vada ce fel e ea iar mai apoi sa se indragosteasca de sufletele lor! prima impresie mereu e placuta! mult mai important este atunci cind comunici)
happyhappyhappyhappy

| DilauRo a răspuns:

Sincer sa fiu nu cred ca suntem chiar asa multi cei care ne indragostim si de sufletele lor nu numai de corp. Daca ar fi sa dau un procentaj cred ca aproximativ 20-25 % dintre noi facem acest lucru, iar restul se "indragostesc" doar de corp. Nu multi o sa fie de acord cu mine dar asta este realitatea tot mai multi au inceput sa dea o mai mare importanta aspectului exterior decat celui interior. Dupa parerea mea degeaba o fata are un corp "super" daca in cap nu are nimic. Sper ca ti-am raspuns la intrebare. Pa.