| DonJuanWannabe a întrebat:

In relatiile mele au facut mereu primul pas fetele, sunt un baiat dragut dar lipsit de incredere, rusinos, fricos.

Pana acum a fost ok dar acum sunt cls. 12-a si imi place o tipa din scoala, cu 1 an mai mica. O vad destul de des pe hol si mi-am propus sa-i arunc priviri (ca sa isi dea seama ca o plac) dar nici asta nu prea imi iese.

O am pe facebook si tare as vrea sa o abordez acolo, sa ies din mediocritatea asta, sa nu mai fiu rusionos... dar chiar nu stiu cum sa intru cu ea in vorba sau daca am o idee mi-e frica sa nu fiu refuzat si sa ma fac de ras in scoala.

Lumea zice sa fiu eu insumi, dar eu insumi nu abordez fete deloc deci.

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Ai putea s-o întrebi ceva legat de scoală dacă nu ai tupeu live măcar pe facebook. Printr-o simplă conversație poți ajunge departe, gândește-te că mai ai puțin și termini și nu vei putea face nimic.

Nu-ți irosi timpul!

| DonJuanWannabe explică (pentru Dariusuu):

Chestia e ca ok ii zic buna, e faci si dupa aia nu mai stiu cum sa continui, nu am un motiv clar pentru care sa vb cu ea si ma fac de ras

| Dariusuu a răspuns (pentru DonJuanWannabe):

Păi porți cu ea o simplă conversație că nu te mănâncă, orice legat de sk, sau de ea.

După îți va fi mult mai ușor.