| BestOfTheBest a întrebat:

In ultima vreme imi doresc tot mai des sa mor!straight face
Indiferenta persoanei pe care o iubesc si cea cu care nu mai sunt..ma omoara!

16 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Calm, mai sunt si altii pe lume, chiar daca ti-e greu sa vezi acum.
concentreaza-te deocamdata pe cum sa te simti tu bine, nu pe "iubire".

| Hombre a răspuns:

Ce paradox, ai ajuns sa tii mai mult la altcineva decat la tine mai ales cand acea persoana te trateaza cu indiferenta. Trezestete si scoateti din cap prostia asta pentru ca nu este decat o iluzie pe care ti-ai bagat-o in cap singur/a. Ai multe de parcurs in viata si tu ai deraiat deja la prima ameteala. Reorienteazate si inainte.

| Amelya02 a răspuns:

Te cred, dar gandeste-te la familia ta, la toata viata pe care ai irosi-o, la ce ai putea face de acum incolo, nu se merita sa gandesti asa pentru nimeni!

| roxynutza a răspuns:

Nu avem dreptul sa ne luam viata! Pana nu e ploaie nu iasa curcubeul, unele zile sunt mai grele altele mai usoare te inteleg prin ce treci insa viata ne surprinde tot timpul placut sau nu sad Nu mai fi trist~ Lasa toate supararile, dezamagirile..la o parte..gandeste-te ca tu ai de toate..altii nu au nimic. Gandeste-te ca altii mor de foame, iar tu nu te hotarasti ce sa mananci..Gandeste-te ca fiecare minut in care stai suparat, e un minut pierdut din viata ta. FI FERICIT, ai o mie de motive, chiar daca tu nu le vezi!happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Uneori simteam si eu asta, pana cand m-am imbolnavit destul de grav si mi-am dat seama ca viata este mult mai valoroasa decat o cred eu si ca de fapt imi doresc sa traiesc fiecare clipa.

Nu te mai gandi la moarte pentru ca, iti spun eu nu asta vrei:*.

Indiferenta..este ceva ce exista in toti. Unii sunt indiferenti fata de cineva care i-au facut sa sufere, cand vad un caine ranit etc. Poate exista un motiv pentru aceasta indiferenta.Incearca si tu sa fii la fel! Nu le da satisfactie! Nu ii lasa sa creadac a esti ca un catelus pregatiti in fiecare moment sa le cada in brate.

Poate fac intentionat asa sa te faca geloasa. Tu trebuie sa fii tare si sa treci peste, presupun ca esti tanara..copil sau adolescent.Nu te gandi de acum la moarte.Cand vei ajunge sa ai datorii sau sa trebuiasca sa mergi la munca zi de zi ce vei face? Vei spune ca nu mai poti si vrei sa mori? NU! Vei spune ca asta e viata, uneori buna altteori rea.

Sper ca te-am ajutat! Multa bafta, iubeste-ti viata si nu te mai gandi la prostii.

| BestOfTheBest explică (pentru anonim_4396):

Sunt baiathappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Pardonlaughingblushing

Nu conteaza..modifica putin cateva cuvinte. dar cred ca ti-ai dat seama ce vroiam sa spunhappy

| stelyii a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine spus happyhappy

| Dan1989P a răspuns:

Buna! Fii calm! Inteleg prin ce treci dar gandeste-te ca desi acea persoana nu te iubeste, tu o iubesti fie ca ea/el accepta fie ca nu.Gandeste-te la viata pe care o ai, la bucuriile si la tristetile pe care le vei confrunta! Fi si tu putin optimista si nu te gandi la moarte deoarece mai multi oameni se vor simti rau si chiar mai tristi pentru tine pentru ca ai ales sa-ti curmezi drumul!

| MooF2010 a răspuns:

O iubesti si nu mai esti cu ea? sa inteleg? si cum ai vrea sa reactioneze sa vina sa te pupe? si-a refacut viata a trecut peste...

| BestOfTheBest explică (pentru MooF2010):

Esti de mare ajutor prietenas.

| MooF2010 a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Cred ca mi-ai inteles gresit raspunsul, ironia nu a fost cu sens de batjocora, incearca sa vorbesti cu ea, insista, insista, daca chiar nu vrea, cauta o persoana un prieten caruia sa i te deschizi, tine minte alcoolul nu rezolva nimic!

| BestOfTheBest explică (pentru MooF2010):

Am trecut pesteoh go on

| alexdinvasilati a răspuns:

Nu te mai gandi la moarte nu este o solutie buna

| dinteion a răspuns:

Vrei sfaturi de sinucidere?