| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme sunt cam deprimat,pentru ca am decoperit ca nu mai am nici un prieten adevarat din atatia,,presupusi,,prieteni si-s singur rau,singura parte pozitiva e ca arat din ce in ce mai bine,ma rog,scuzati lipsa de modestie,dar parca nu ma ajuta deloc chestia asta,ma simt foarte singur, ce sa fac?

9 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Stai linistit,decat un dusman langa mine mai bine ies cu cainele la o cafea!
Chiar nimic in ceea ce ii priveste pe presupusii prieteni,incearca sa-ti faci alti prietenii noi,care merita prietenia si increderea ta! poate sunt invidiosi pe aspectul tau! incearca sa-ti fai o prietena intre timp asa vei putea trece mai repede peste!
Nu suferi pentru cine nu merita! si eu am fost ranita de cea mai buna prietena acum cateva zile, am trecut impreuna prin bine si prin rau, prin zambete si lacrimi, ma simt prost dar stiu ca nu am sa mor din aceasta cauza!
Deci fruntea sus, nu sti cum se invarte roata!

| BeAmazing a răspuns:

Prietenii vin si pleaca!

Fa-ti noi prieteni!

(Ex: cauta-ti prieteni pe TPU cu care crezi ca ai ceva in comun, discutati pe mess, facebook cu ei despre ceea ce va intereseaza, Uita de "presupusi" prieteni din trecut!).

O seara frumoasa!

| Felys a răspuns:

Acum de abia te-ai prins ca nu exista prieteni adevarati, in general prietenii sunt din interes, sincer eu in viata mea nu am vazut prieteni total dezinteresati

Răspuns utilizator avertizat
| MrAnderson a răspuns:

Profita...de faptul ca arati mai bine. happy

| DorelExpertu a răspuns:

Cel putin in tara asta nu prea gasesti prieteni adevarati, alaturate celora cu care consideri ca te asemeni, cum sa zis mai sus ca aliati nu prieteni, si tot ca mai sus nu iti expune sentimentele, oferale indiferenta.Viata e Cruda!

| TheDifference a răspuns:

La fel si eu, de la inceputul anului toti au inceput sa ma dezamageasca pe rand. Pana ca si prietena mea cea mai buna cu care ma inteleg sau ma intelegeam mai bine decat cu orice baiat m-a dezamagit crunt ieri si m-am certat cu ea aseara si eu ma simt la fel. Asta e, viata merge inainte.

| GLu a răspuns:

Cauta o prietena!

| AbBsstrrAct a răspuns:

Si mie mi s`a intamplat acest lucru! Dar eram intr'o faza, cand chiar nu`mi mai pasa de asta, ci eram concentrata pe munca mea! Deci zic sa faci la fel, pentru ca prietenii adevarati apar de unde nu`ti vine sa crezi! Si daca spui ca arati din ce in ce mai bine, o sa iti faci multe Prietene! Dar ca sa te lamuresc, spune'mi te rog cati ani ai! Okay? Te pup happy!