| anonim_4396 a întrebat:

In ultima zi de ciclu menstrual, i-am facut oral prietenului meu. A ejaculat, dar s-a sters bine. Mi-a facut fingering apoi, insa nu mai avea sperma pe degete. Nu vizibila. Acum, au trecut 45 de zile de ultima mea menstruatie. Pot fi gravida? Eu de virgine gravide nu am auzit. Sunt extrem de ingrijorata.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Câți ani ai?

| kimikimouse a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asta e problema?

| Violleta2022 a răspuns (pentru kimikimouse):

De la sex oral NU poti ramane gravida!

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai menstruatie neregulata, de aceea nu mai vine.

| kimikimouse a răspuns (pentru Violleta2022):

Deci nici tu nu crezi ca pot sa fiu gravida, nu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca au trecut atat de multe zile de la ultima menstruatie si actulul ciclu menstrual se tot prelungeste, ce te-a oprit/retinut sa faci un test de sarcina cu scopul de a scapa de stresul care iti provoaca actuala ingrijorare. Cel mai probabil este vorba de o dereglare severa a activitatii hormonale si ar fi indicat sa te prezinti la cabinetul de Endocrinologie pentru a fi consultata si a se efectua si setul de analize endocrine strict necesare. Multa sanatate!

| kimikimouse a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu am facut sex niciodata in viata mea, nici macar nu m-am atins cu zona mea intima de a lui vreodata. Asa ca am evitat un test de sarcina care pana la acest moment mi s-a parut absurd. De virgina gravida am auzit doar o data la regligie, si era fecioara maria. Dar acum incepe sa ma ingrijoreze

| Paul754880338 a răspuns:

Nu! Stai linistita. Spermatozoizii nu se comporta ca un virus, care contamineaza la simpla atingere. E nevoie de mai mult decat atat.

Răspuns utilizator avertizat
| IoanWild a răspuns:

O dilema epocala. Numai tu si martieni ce mai ramaneti insarcinate virgine.

| kimikimouse a răspuns (pentru IoanWild):

Raspusnul tau o fi sarcastic dar sa stii ca ma linisteste laughing