| loredana23 a întrebat:

In ultimul timp simt atracti si pentru femei nu numai pentru barbati. Oare sunt bisexuala?

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Poate e doar o impresie.In adolescentsa poti simtsii atractsii si pentru fete si pentru baieti pana iti vei da seama de orietentarea ta sexuala.Nu tsi s poate da un raspuns clar, iar cine iti spune da.nu-i asculta, pentru ca nu ai de unde sa fii sigura.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu poti avea un raspuns pe moment, mai intai trebuie sa astepti si sa vezi daca acea atractie persista sau/si se impune.

| wildthing a răspuns:

Daca esti atrasa fizic atat de femei cat si de barbati, esti bisexuala. Nu incape indoiala.

| Anecherry a răspuns:

E posibil sa fii bisexuala, sau sa fie doar o perioada in care sa vrei sa incerci noi experiente. In cazul al doilea, adica al incercarii de noi experiente atractia e cauzata de curiozitate si sentimentul ca acest lucru ar fi oarecum 'interzis'. Subiectul ramane la stadiul de tabu, si de aceea sunt si multe controverse, prejudecati si pareri.
Incearca sa te apropii de o fata, si atunci ai sa-ti dai seama de orientarea ta. bye

| lOllipOp a răspuns:

Oricum nu e ceva grav si nu esti prima pers. din lumea astawinking.

In primul rand trebuie sa stii ca persoanele in cauza sunt constiente de orientarea lor si stiu foarte bine atunci cand sunt atrase de o femeie sau de un barbat.

Bisexualitatea e atat fizica, cat si psihica, insa de multe ori ramane la stadiul de idee, intrucat pers in cauza nu indrazneste sa treaca mai departe de gand.
Daca tie iti place de ambele parti si simti acelasi lucru, o atractie atat pentru femei cat si barbati cred ca esti doar curioasa de noi "experiente".

papahappy

| BoBBy a răspuns:

Crek esti happy love strucklove strucklove struck

| B3belusha a răspuns:

Simty atractii si pentru femei, nu numai pentru barbaty. asta inseamna ca te simty atrasa si de barbati si de femei, deci da s-ar putea sa fii bisexuala. De ce zic s-ar putea? Pey pentru ca la unii e doar o perioada de cunoajtere a lor insira, iar dupe le trece si revin la vechile *obiceiuri*. Poate ca asa esti si uh, si nu te condamna nimeni pentru asta.
In cazul in care e ceva permanent, nu-i nici o problema, e mai bine sa jtyy sigur cine esti decat sa traiejty cu o falsa impresie despre tine insuty. Aja ca, pot sa zic ca acum esti intr-o perioadata in care trebuie neaparat sa *experimentezi* pentru a nu mia avea aceasta indoiala*daca esti sau nu bisexuala*.
Succes happy

| doc69 a răspuns:

Deocamdata esti doar bi curioasa...fa-o si o sa iti dai singura raspunsurile asta nu inseamna ca e ceva rau sau mai bun decat hetero..esti tu si atat

| claudiua a răspuns:

Poate... Incearca sa nu afle nimeni de chestia asta pentru. ca baietii cand vor aizo de tine vor spune,, ia uite-o si pe bisexuala) si ai putea ramane singura toata viata. Sper sa iei o decizie cu cap si simt de raspundere.

| adi_3786 a răspuns:

Depinde. Poate e doar o chestie temporara. Daca nu inseamna ca esti bisexuala, dar nu-i o problema asta.Gasesti o fata frumusica cateva vibratoare si totul e oktongue

| AlinElle89 a răspuns:

Daca atractia pentru fete este la fel ca si pentru fete, da esti bisexuala. Dar poate sa fie doar o admiratie asupra fetelor.
Ai putea sa experimentezi cu o fata, atunci iti dai seama daca esti sau nu bisexuala...
Nu e rau sa fi bisexuala big grin...Si nu coteaza parerea altora ci doar a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa ne cunoastem