| nevermind3322 a întrebat:

In vara am cunoscut un baiat care mi-a spus ca ma iubeste, iar eu nu l-am bagat in seama. Acum m-am intalnit cu el si m-am indragostit, insa se comporta urat cu mine. Totusi, parca innebuneste cand vorbesc de alti baieti, iar sora lui a zis ca inca ma place. Nu inteleg nimic! As vrea sa fiu cu el, insa nu vreau nici sa fiu refuzata. Ce sa fac?! Daca soluitia cea mai buna ar fi sa il uit, cum se presupune ca ar trebui sa fac asta? sad

3 răspunsuri:
| HotChoclate a răspuns:

Poate ii e frica si lui ca o sa fie refuzat iar. Vorbeste cu el..sau dai cateva semne ca il placi.

| Annim a răspuns:

Si astfel se ruineaza mii de romane de dragoste, prin respingere si ignorare cind 2 tineri chiar simt ceva unul pentru altul. L-ai ignorat, pentru unui baiat crede-ma nu ii este asa de usor sa spuna unei fete TE IUBESC /// Daca analizam putin : USTURA, Inchipuie-ti sa fi fost tu in locul lui ///'; El inca simte ceva pentru tine dar incearca din rasputeri sa te uite, se comporta rece cu tine pentru ca vrea sa se Razbune. sa-ti faca la fel cum ia-i facut Tu lui, Si sa te uite cit mai devreme posibil. Cine stie poate s-ar primi ceva la voi, vorbeste cu el mai des, imbraca-te frumos (un baiat nu poate respinge o femeie atragatoare ) zimbeste-i demonstreaza-i prietenie, BAFTA

| Skeez a răspuns:

Se comporta urat cu tine in ce mod?
In orice caz poate ar trebui sa o folosesti pe sora lui ca mesagera... adica sa ii spuna ea daca tu nu crezi ca poti, dar daca ai incredere in tine intreaba-l direct pe el daca te placewinking