| 1KoncursuriRomania1 a întrebat:

În viața asta daca nu ai situație materială destul de bună..nu poti avea o relație cu o femeie!? E grav, e f grav dar cam așa-i in prezent! Încercați să vă împăcați cu realitatea! De ex. încercați să ignorați femeile care prima dată se intereseaza de situația ta financiară și daca te întreba dacă ai mașină

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

,, În viața asta daca nu ai situație materială destul de bună..nu poti avea o relație cu o femeie!? E grav.e f grav. dar cam așa-i in prezent! ''
Unde? si anume la care loc al planetei te referi? fiindca facand chiar si cea mai simpla analiza a starii si situatiei descrise, este cu totul imposibil sa fie vorba de tarisoara noastra minunata Romania. laughing unde din nefericire, saracia reprezinta normalitatea.

| Goete a răspuns:

Pare nu te plimbi tu pe cintura si confunzi?

| ancaval a răspuns:

Să încercăm să ne împăcăm cu realitatea? Dar cine nu a încercat? Sau cine nu s-a împăcat deja?
Ce spui tu acolo e foarte adevărat. Femeia NU stă cu tine dacă nu-i oferi casă, mașină, excursii. De ce? Pentru că așa ai învățat-o! Sau pentru că a dus lipsă și vrea să scape de trecut.
Bărbatul trebuie să își asume alegerile. Și dacă alege una de asta, trebuie să-i facă față.
Asta NU înseamnă că TOATE femeile sunt așa de materialiste. Puține, totuși, sunt doamne.
Din păcate....lumea s-a stricat! Banul e mai important decât iubirea. Și e rău așa.

| Willis a răspuns:

Din fericire poți avea. Trebuie doar să întâlnești sufletul pereche. Să fim serioși, nu se căsătoresc doar cei cu avere. Pe tot globul, sunt mai multi oameni săraci, decât bogați sau clasa de mijloc. Cine caută găsește...

Răspuns utilizator avertizat
| MariaMonica2009627 a răspuns:

Nu toate femeile caută bani, unele chiar vor relație serioasă.

| TheGentleman a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

O relație serioasă implică și stabilitate financiară. Cum se descurcă o familie cu mimimul pe economie și cum se descurcă o familie în care unul (sau ambii) are salariu mediu sau mare?