| 1KoncursuriRomania1 a întrebat:

În viața asta daca nu ai situație materială destul de bună..nu poti avea o relație cu o femeie? E grav, e f grav dar cam așa-i in prezent! Încercați să vă împăcați cu realitatea! De ex. încercați să ignorați femeile care prima dată se intereseaza de situația ta financiară și daca te întreba dacă ai mașină.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este parerea ta si a unora care inteleg gresit. Nu este general valabil.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Multumim de... afirmatie big grin

| Nemessys a răspuns:

Toti va luati de femeile care se uita dupa barbati cu situatie financiara buna. Da, asa este, sunt si materialiste, multe chiar, insa sunt si femei care totusi isi castiga banul pe merit si vor ca si partenerul de viata sa aiba o situatie financiara buna incat sa se poata muta amandoi si sa-si intretina viitorii copii. Sa stii ca o mobila, o masina de spalat, niste ustensile de bucatarie, un apartament si o masina, costa ceva bani. Tu chiar crezi ca o fata care are salariu de 3000 de lei, s-ar uita la un saractoc care are minimul pe economie? Bine. sunt si cazuri de genu', nu zic ca este neaparat gresit, dar hai sa fim realisti. Ca sa te descurci in ziua de azi ai nevoie de bani. Vin tot felul de filozofi cu,, doar sufletul conteaza" sau. pozele alea de pe retelele de socializare cu 2 parinti si 7 copii care stau intr-o casa care aproape cade pe ei, cu un citat de genu,, asta este adevarata bogatie, nu banii". Doamne fereste.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu e grav. Exista femei pe interes, exista barbati pe interes, asta nu inseamna ca toate femeile si toti barbatii sunt pe interes. Si astia care va plangeti ca femeile sunt pe interes va uitati numai la fotomodele sau femei care arata ca scoase din cutie si cand va resping alea gata dati vina pe toate femeile si le faceti c**** si oportuniste. Daca v-ati uita la o femeie normala, muncitoare, cu haine simple etc nu cred ca ati pati asa ceva.
Mai pusese cineva intrebare de genul asta si cand i-am dat raspunsul asta mi-a zis ca si el are pretentii ca femeia sa fie nu stiu cum, nu stiu cat de frumoasa. Pai scuza-ma, asta e ipocrizie. Ceri un anumit look dar tu ce ai de oferit? Era un citat care spunea ceva de genul "nu exista femei pe interes, exista barbati la care singura calitate sunt banii" ceea ce oarecum adevarat. O femeie foarte frumoasa si foarte desteapta o sa isi aleaga pe cineva frumos, potent financiar (pentru ca majoritatea celor cu bani sumt si destepti) nu un parlit care freaca menta toata ziua si lucreaza la Mega Image. Fiecare e liber sa aiba pretentii dar nu are dreptul sa se planga daca pretentiile lui sunt prea mari. Pentru parliti si barbati simpli exista femei la fel de simple asa ca nu mai visati la fotomodele ca nu se uita alea la voi.
Si ce daca te intreaba daca ai masina, job etc? Eu daca as iesi la intalnire l-as intreba si ce nr poarta la pantofi. Cand iti place de cineva esti curios sa afli totul despre el. Daca iesi la intalnire si femeia aia nu te intreaba nimic inseamna ca nu e interesata de tine si punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice om vrea sa traiasca bine, cine nu vrea e un ipocrit

Răspuns utilizator avertizat