| Hanhao a întrebat:

In ziua de azi mai este datoria barbatilor sa plateasca consumatia (nu conteaza daca e prima sau a n-spea intalnire), sau e mai corect fiecare sa-si plateasca consumatia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu o inviți în oraş, tu plăteşti. Dacă ea te invită, ea plăteşte. Dacă ieşiți amical şi nimeni n-a trebuit să invite pe nimeni, îşi plăteşte fiecare consumația.
Cică aşa e de bun simț.

14 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Dupa conceptile sociale, prima varianta.
Normal daca tu o inviti, ar fi ok sa-i platesti si consumatia.
Cel mai bine te-a lamurit Rainbow, tine cont!

| RAY a răspuns:

Saraci barbati, nu e nimic aiurea ca ei vor sex gratis acum saraci se plang ca platesc un suc, da ma vrei sex platesti si a mia oara

| Freya1 a răspuns:

Platesc si femeile dar eu sunt adepta plati barbatului adica nu cred ca exista barbat care sa zica hai la un suc dar platese tu. Daca sunt casatoriti si bani sunt la comun da dar altfel nu cred mie una nu mi s-a intamplat sa platesc eu consumatia la un baiat

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Hanhao):

Imi place sa facem lucrurile astea impreuna si chiar sa invete la fel de bine ca mine cum se fac astea

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Hanhao):

Este egalitate dar daca un baiat te cheama la un suc te cheama sa ii platesti tu sucul nu e aiurea? Si fiecare in casa face ce are de facut si in functie de timp cum eu pot face curat mancare etc poate si el cand eu nu am timp sunt ocupata sau sunt bolnava

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Hanhao):

Nu.Daca deja stau cu el in casa inseamna ca bugtul este la comun asa ca si daca platec eu sau el tot din bani nostri dam.Si sa iti mai spun o chestie intr-o relatie nu se platesc serviciile adica daca tu imi cumperi ceva nu trebuie sa prestez nimic in locul bunului primit mi l-ai luat ca asa ai vrut asa ti-ai dorit si ma iubesti asa cum si eu la randu meu daca fac ceva fac din dragoste nu sa primesc recompensa precum un caine sau altceva

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Hanhao):

NU conteaza atat de mult care cat de des primeste ceva.Mie una imi place sa fac cadouri si poate ca eu fac mai des si mai ieftine si el rar dar mai scumpe sau invers daca iubesti nu asta conteaza dar sa nu ne departam de subiect eu asa consider ca daca nu stati in aceias casa si te cheama la suc plateste (ce doamne ca nu e ca si cum ti-ar lua un x6 e un suc ce dumnezeu) si nu stiu de ce vrei tu sa ma convingi ca e altfel. Vrei sa ma chemi la un suc dar te asiguri ca platesc eu sa ne ajunga bani? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Akiiira a răspuns:

Plateste cel care invita