| Silviu0101 a întrebat:

Funda! Pana la urma la prima intalnire sau chiar si intre colegi sau dupa prima intalnire intre un baiat si o fata, indiferent ca sunt prieteni sau nu. Cum este normal si corect cu nota de plata? Ma refer cum este normal. Plateste baiatul sau fiecare isi achita consumatia?

Repet, cum este frumos si normal? Nu cum ar fi de preferat din punctul de vedere al fetei.

P.S Vorbim aici de varste 18-28 ani. Nu de pustoaice sau pusti happy

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În mod normal, dacă inviți pe cineva la masă - plătești. Dacă mergeți să stați de vorbă undeva și de comun acord intrați într-un local, ar fi normal să plătească fiecare ce consumă.

| ABCD122 a răspuns:

Fiecare își plătește consumația. happy

| Printesa10TM a răspuns:

De obicei baiatul, dar ar fi frumos ca fata sa scoata totusi portofelul! Depinde, nu in toate cazurile e la fel.

| Almena5 a răspuns:

Păi depinde de amândoi. Dacă e piţipoancă, vrea să plătească băiatul. Dacă e o fată fără pretenții, va spune că-și plătește singură consumaţia