| MihaiDan97 a întrebat:

Intrebare doar pentru fete:Ce va place sa auzi de la un baiat? happy

30 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Adevarul in primul rand.
Fara complimente de genul: Vai, esti zana mea, printesa mea, bla, bla, bla.
Astea-s exagerate, si mie nu imi plac dulcegariile astea, toata ziua cu puisor, iepuras, iubitel, (spuse si de fete si de baieti).
Un baiat trebuie sa aiba un limbaj decent, nu imi plac cei care injura non-stop. Imi place sa aud cuvinte frumoase, sincere- daca nu simti ceva, mai bine nu spune.

| Vix999 a răspuns:

Pai fetelor le place sa auda ca sunt urate, grase, proaste, curve... straight face
Nu serios, ce intrebare e asta?
Normal ca toate fetele vor complimente si cuvinte incurajatoare si de lauda. Vor sa stie ca sunt admirate, iubite, rasfatate, ocrotite etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt fata dar sunt mai sincer. Le place sa auda minciuni si zornait de bani.

| elyfel a răspuns:

Ca sunt cea mai speciala, frumoasa pentru el.Si ca ar face si ar da totul pentru mine

| Different69 a răspuns:

Cuvinte frumoase.

| MihaiDan97 explică (pentru Different69):

Cuvinte frumoase, adica sa fii laudata sau asa sa te faca sa te simti bine?

| Different69 a răspuns (pentru MihaiDan97):

Si sa fiu laudata si sa ma simt bine. De exemplu sa ma alinte, sa imi spuna cat de frumoasa sunt...

| Terminatorul2 a răspuns (pentru Different69):

Pai si daca esti urita straight face?

| citygirl001 a răspuns (pentru Terminatorul2):

Tot te iubesc

| NoLiesJustLove a răspuns:

Buna.in primul rand nu vrea sa auda vrajeala. vrea sa adua cuvinte frumoase spuse din suflet nu aruncate la intamplarehappyeu asta as vrea sa audhappy

| diavolitadulce a răspuns:

Cuvinte frumoase. complimente reale. daca faci o fata sa rada ii castigi atentia. deci glume, dar nu glume nesarate. nu ii vorbesti urat si nu te lauzi

| SecretLady91523 a răspuns:

Pai in primul rand:iubim florile,fie ele cumparate din piata,rupte din gradina sau de pe strada, le iubim! Oricarei fete ii place sa vada un baiat sincer si uram dumele gen:m-am pierdut in ochii tai si alte alea. Un sincer esti frumoasa din inima ne face sa lesinamblushing. Ne place sa ne lasam greu pentru ca avem orgoliulaughing. Majoritatea baietilor cred ca daca sunt mari cocosi si se dau mari cu fel de fel de chestii ne cuceresc, dar nu e asa, nimic nu bate un baiat sincer cu un suflet bun (si daca il mai ajuta putin si fata, perfectblushing)laughing

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Ne place sa auzim cuvinte de dragoste.

| Fluturaș34 a răspuns:

Nu cred ca de la un baiat vrem neaparat sa auzim ceva anume. De multe ori e de ajuns,o privire.o atingere ca sa fii fericit. Normal ca majoritatea fetelor, asteapta vorbe frumoase, dulci, mici atentii, dar sunt persoane si persoane ..fiecare isi manifesta in felul lui, interesul fata de persoana..atentia..romantismul..sensibilitatea. Cu o vorba frumoasa nu se face primavara, e nevoie de mult mai mult pentru astabig grin

| ριтιкσтh a răspuns:

Mai intai sa stie sa ''vorbeste''. Inainte sa postezi o intrebare fii sigur ca ai scris-o corecthee hee

| MihaiDan97 explică (pentru ριтιкσтh):

Mai daca esti atat de expert in limba si literatura romana, te rog spune-mi ce e gresit in intrebare.

| ριтιкσтh a răspuns (pentru MihaiDan97):

''Experta'' smug ''auzi'' e gresitwinking era corect ''auziti''.Cu placerehee hee

| MihaiDan97 explică (pentru ριтιкσтh):

Multumesc dar,, experta" nu avem de unde sa stiu ca esti fata, dupa nume nu iti poti da seama.

| ριтιкσтh a răspuns (pentru MihaiDan97):

Eu doar ti-am spustongue

| MihaiDan97 explică (pentru ριтιкσтh):

Intr-un final multumesc pentru raspuns :-P

| ριтιкσтh a răspuns (pentru MihaiDan97):

Ok ...Cu placeretongue scuze pentru ironia mea de la primul raspuns, dar mi s-a parut cv normal sa te corectez...si eu is de obicei ironicahee hee!

| MihaiDan97 explică:

Multumesc tututor care au raspuns aici.O seara placuta.

| citygirl001 a răspuns:

Ia cardul mew de credit si du-te la shopping

| Terminatorul2 a răspuns (pentru citygirl001):

Pai si daca e falit big grin?

| citygirl001 a răspuns (pentru Terminatorul2):

Lasa-ma si traieste-ti viata

| Terminatorul2 a răspuns (pentru citygirl001):

straight face

| InghetataVerde a răspuns:

Le place sa le spui ca sunt frumoase.Dar pentru mine una nu prea conteaza cuvintele.Demonstreaza prin fapte ca le place.In ziua de azi toti baietii aburesc fetele cu cuvintele lor.Le poti demonstra ca le placi printr-o floare sau un pupic. Dar daca tu vrei ineaparat cuvinte spune-le: Cand ma uit la tine, dau in diabet la cat de dulce esti.Mergesmug Sper sa te fi ajutathappyBye-Byewave

| MihaiDan97 explică (pentru InghetataVerde):

Asta cu diabet am folosit-o si eu, dar la animale mi se intampla cu adevarat.

| Cupcake69 a răspuns:

Ne place sa auzim lucruri frumoase despre noi. Dar sa nu se exagereze, si sa se-nceapa cu replicile " de agatat". Si... Acel baiat sa fie sincer. Nu cand e cu noi se comporta frumos, iar in rest injura si... straight face. Sa fie sinceri. Cu cateva cuvinte spuse bine se poate vraji orice fata!batting eyelashes

| xoxogossipgirl30 a răspuns:

Pe scurt, iti trebuie VRAJEALA! laughing Trebuie sa stii cum sa vorbesti cu o fata, sa o faci din cuvinte sa se indragosteasca happy.