| shim a întrebat:

Intrebare pentru baieti: cum o domnisoara ar trebui sa va arate ca va place, insa fara a se umili?

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu e nimic umilitor in a place pe cineva, deci nici in a recunoaste asta. Problema e ca trebuie el ajutat sa faca niste pasi, si e nevoie de discretie, subtilitate, stapanire de sine - virtuti importante pe care trebuie sa le cultivi. Intai te imprietenesti gasind subiecte comune, apoi apropierea vine de la sine cand exista potrivire. Nu trebuie sa declari ceva prea oficial, prea devreme. N-ar fi ciudat sa vina la tine cineva pe strada si sa-ti spuna din prima ca te iubeste si o sa sufere daca n-o sa fiti impreuna? Vezi si tu intai daca e prietenos, apoi daca ti se pare ca te place si el, dar lasa sa treaca ceva timp, pana va cunoasteti mai bine.

| maradi3 a răspuns:

Doar sa fie ea,cat se poate de naturala,chiar si stangace uneori! Sa nu incerce sa copieze! Sa se lase dusa,invaluita, de dragoste! sa fie sincera in tot ce-ti spune, altfel aia nu poate fi numita relatie!

| mdany a răspuns:

Sa fie naturala, sa fie ea insasi si sa nu incerce diferite metode de a imi arata ca ma place.

| Special7 a răspuns:

Cu delicatetze si tact.Vine,se uita la mine si imi spune tot verde`n fata ca n`o mananc.Decat sa se consume fata singura mai bine stie daca va merge sau nu.Stiu ca e greu pentru ca sunt in aceeasi situatie cu o fata si mi`e frica sa-i spun.Dar la un momentdat o sa fac ceva ce probabil ar trebui sa faca si fetele.La momentul potrivit cand sunteti doar voi doi sau ceva gen, te muti in apropierea ei/lui si incerci sa-l saruti/sa o saruti. Daca nu intoarce capul va merge.Hai curaj!