| eualexandra321 a întrebat:

Intrebare pentru baietii mai timizi: daca va place de o fata si nu aveti curaj sa-i spuneti din cauza timiditatii, cum ii dati de inteles ca va place de ea? gesturi, comportament. orice. pentru cel mai detaliat raspuns funda, pentru restul vot.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt printre cele mai timide persoane pe care o cunoschappy. De ceva timp am cunoscut o fata, mi-a placut de ea si desi nu ne cunosteam cand treceam unul pe langa altul ne salutam. Apoi intr-adevar ea a facut pasul sa ne cunoastem, m-a asteptat intr-o seara cand iseam de la scoala si am facut cunostinta si apoi vorbeam pe mess. Scuza-mi povestea dar incerc sa iti arat cum am procedat eu.Pe mess vorbeam destul de des, nu mai eram asa timid, o complimentam, ii spuneam ca imi place mult mai mult liceul de cand am cunoscut-o pe ea, incercam sa o fac sa inteleaga ca nu mi-e indiferenta. Si cu toate ca pe mess ii spuneam cat de mult as strange-o in brate cand ma intalneam cu ea timiditatea ma acapara din nou si nu faceam nimic din ce imi npropusesem, nu stiam nici macar ce sa vorbesc cu ea. Apoi mi-am propus sa ii zic ca imi place de ea dar de fiecare data cand o vedeam preferam sa nu ii zic, dar pana la urma intr-o zi i-am zis. Deci, chiar daca esti timid, cand placi pe cineva prinzi curajul la un moment dat sa ii zici. In caz ca te evita s-ar putea sa fie tot din cauza timiditatii si nu din cauza ca nu te place.

| eualexandra321 explică (pentru anonim_4396):

Exact asa e si la mine,el si eu ne cunostem doar din priviri, si il surprind de multe ori uitandu-se la mine si urmarindu-ma, dar nu inteleg de ce nici buna nu-mi zice, ieri a venit in spatele meu plecand de langa prietenii lui si dupa s-a intors inapoi, vroia sa faca cunostinta cu mine? daca imi permiti sa-ti cer parereahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru eualexandra321):

Paote ca a vrut sa faca cunostinta dar nu a avut curajul necesar. E destul de greu pentru cineva timid sa faca cunostint acu altcineva, adica eu am cunoscut multe fete care ma salutau desi nu le cunosteam sau care veneau la mine si faceam cunostinta dar eu nu m-am dus la niciuna pentru a o cunoaste. Cand il mai surpinzi uitandu-se la tine zambeste-i, fa-i cu mana, astfel incat sa prinda incredere si cand treci pe langa el spune-i "buna" sau "hei" si vezi daca iti raspunde. Daca vede ca il saluti poate prinde curaj sa vina la tine sa faceti cunostinta ca vede ca si tu te interesezi de el. Scuza-mi sfaturile daca nu sunt prea bune dar nu ma pricep la fete, relatii, convorbiri.

| eualexandra321 explică (pentru anonim_4396):

Chiar imi prind bine raspunsurile talehappymultumesc mult

| eualexandra321 explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa vb olecuta cu mine pe mess ca sa te mai intreb ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru eualexandra321):

Nu ai pentru ce.
Ma bucur ca ai o parere buna despre raspunsurile melehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru eualexandra321):

Cu cea mai mare placere. Iti las id-ul printr-un mesaj privat.

| BTWIN a răspuns (pentru eualexandra321):

Incearca sa fii singura in momentul cand treci pe langa el ...asa o sa prinda mai mult curaj sa te salute sau sa iti spuna ceva, sau daca nu fa tu primul pas happy

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Eeeh... Cu baieti timizi nu faci prea multelaughing)

| Cristyan21 a răspuns:

Eu de obicei sa zic nu o bag in seama si ma uit lung sa zic si mor de rusine in genul..........Incearca tu sa faci primul pas.

| georgian24 a răspuns:

Nu numai baietii timizi nu au curtajul. mai sunt si baieti orgoliosi ca mine si acesti baieti orgoliosi le e teama sa spuna in fata fetei pentru ca e posibil ca fata sa il refuze. si apoi imi pun intrebarea ''oare nu arat destul de bine?'' si cazi intr.o mica depresie. in orice caz ii dau de inteles prin discutii inteligente ca as vrea sa stau cu ea si prin apropouri urmate de niste mici glume ca de' ''adevarul din minciuna se naste''. sper ca te.am ajutat