| tonyc7 a întrebat:

Intrebare pentru femei, in primul rand (dar si pentru barbati). Care credeti ca e cea mai comoda varianta pentru a-i da de inteles iubitei ca ai chef sa faci dragoste (sex) cu ea chiar in acel moment? Spunandu-i asta direct in fata sau incepand sa o pipai mult pe fund si sani? Deci varianta cea mai comoda pentru ea, ca femeie, care ar fi?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aia cu să-i spui e parcă i-ai cere voie, nu văd turn off mai mare laughing))) dacă vrei să aibă chef de tine trebuie s-o exciți cumva... ți se pare ceva normal sau sexy „hai să facem sex?" ce naiba...

| tonyc7 explică (pentru Adry05):

Si cum crezi ca un barbat poate excita cel mai bine o femeie? Adica sa o,, intarate" la sex? happy

| Adry05 a răspuns (pentru tonyc7):

O frază sau un compliment sexy, atingeri, creearea unui context...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce nu o intrebi direect pe ea? Fiecare fată /femeie este diferită si ceea ce pe una o excită pe cealalta nu, si mai bine intrebi femeia cu care esti acum, pe ea ce metodă de a ta îi dă de inteles ca vrei sa faci sex? Si după ce afli vi repede si ne spuilaughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin comunicare directa, fiindca metoda de a ''bate seaua ca sa priceapa iapa'' s-ar putea sa fie ori ne luata in seama ori pur si simplu... ignorata. big grin

| Sofer a răspuns:

O atingi săruți și de acolo pleacă magia.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă începi sa o saruti lucrurile vin de la sine, mi se pare mai romantic asa

| AndreeaWTS a răspuns:

Nu există răspunsul magic.
Depinde de nivelul dorinței sexuale al fiecăreia.
Poți avea o parteneră care să fie suficient să o privești și s-a declanșat totul, sau poți avea o parteneră care să nu percuteze nici cu petiție scrisă.
Depinde cum ți-e norocul. laughing
De asta e important să nu intrii intr-o relație fără să cunoști aspectele de genul ăsta.

| tzionut a răspuns:

Cea mai comoda pentru mine e comunicarea, mai precis ii spun sa il culce pe fimiu ca dupa avem planuri. Cea mai comoda pentru ea nu am idee. Poate ne lamureste reprezentantele sexului frumos.

| Rexxha a răspuns:

Trebuie sa fii natural și sa lași totul sa vina de la sine. Nu trebuie sa ai o anumită " metoda", nu suntem roboti sa avem butoane și metode de oprire și pornire. Plus ca, hai sa zicem ca ți-ar sugera cineva o metoda care ți-ar place și te-ai gandi ca este convenabila și pentru ea. Poate fi folosită odată, vezi ca i-a plăcut, o folosești și a doua oară, dar nu poate fii folosită incontinuu pentru ca va deveni plictisitor. De aceea, tu trebuie sa începi sa o Cunoști cât mai bine și sa aflii cum i-ar place ei. Asta in cazul in care nu o Cunoști. Dacă o Cunoști cât de cât, fa cum îți vine tie, cum consideri tu ca e Ok, și lasa totul sa fie natural, ai grija totuși sa nu întreci limita bunului simt. Fiecare fata este diferita, ce îmi place mie de exemplu, ea poate considera Ca este lipsit de bun simt și se supăra. De exemplu, pe mine iubitul meu uneori ma săruta mai pasional decât ne sărutăm de obicei, ma apuca de gat cu mâna, apoi îmi spune direct : vreau sa te... mie sincer îmi place cel mai mult așa, mi se pare foarte sexy și ma excita. Dacă m-ai cunoaste, ai putea jura ca nu sunt genul de fata căruia sa-i placa așa, ai crede ca ți-as da și o geanta peste ochi dacă mi-ai spune asta kit ca ești iubitul meu de ani de zile, dar uite ca aparentele Înșeală de multe ori laughing deci nu te lasa păcălit. Bineînțeles ca acum depinde și de cât Timp ești cu ea și dacă îți permiți sa o iei așa. Eu zic ca dacă o săruți mai pasional, apoi sa o săruți pe gat, sani, sa o atingi in Zona intimă, sa te împingi cu erecția in ea, este de ajuns și cred ca înțelege imediat ce vrei sa faci. Depinde și de ea, unele femei simt imediat ca vrei sex, doar de la un sărut. Încearcă cum am zis mai sus și încearcă sa fii și direct, vezi dacă ii place. Succes happy

| tonyc7 explică (pentru Rexxha):

Asta cu,, vreau sa te..." suna destul de dur (si cam urat) la adresa unei femei, fie ea si iubita/sotie. Releva un rol dominator mult prea mare al barbatului, ca si cum femeia de langa el ar fi in primul rand o supusa sexuala.