| MayBeWill a întrebat:

Intrebare pentru fete.Ce va atrage la un baiat? Descrieti baiatul/barbatul perfect.

Răspuns Câştigător
| durereaeobligatoriesuferintaeoptionala a răspuns:

Wow!
Baiatul PERFECT pentru mine nu prea exista,nu in sensul ca nu va fi unul pe placul meu,ci in sensul ca niciodata nu stii ce iti rezerva viata,si ce iti iese in cale la un moment dat.
Uite,chiar acum cateva zile vorbeam cu o colega ce isi inchipuia baiatul perfect.Din perspectiva ei :"Baiatul perfect: bani,masina,frumos,inteligent,muschi,tatuaje,ochi albastri, par blond, inalt si cam atat."Niciodata nu va gasi astfel de baiat SAU daca va gasi va avea macar ceva in minus de cele enumerate mai sus de ea. RECUNOSC si eu aveam tendinta sa caracterizez baiatul perfect si in toate caracterizarile mele apareau intotdeauna cuvintele magice: " ochi albastri, blond"laughing))
Am stat mai bine sa analizez lucrurile si am realizat ca nu imi prea place combintia asta, deoarece si eu sunt blonda si nu mi s.ar potrivi.
Sa revenim, presupun ca tu ai pus intrebarea asta ca sa intelegi mai bine ce vor fetele de la tine, no?
Pai uite, toate suntem diferite si avem perspective diferite in materie de baieti.Un baiat m.ar cuceri prin priviri subtile,zambet larg si frumos,bineinteles orcarei fete ii place cum arata,deci ai grija la limbajul corpului,as vrea sa fie dragut,daca nu chiar si frumos (nu prea am pretentii). ATRENTIE:inainte de a iesi oricumde si a da ochii cu fata respectiva asigura.te ca ai parul bine facut,pentru ca felele se uita intotdeauna la freza. Daca nu ai un corp prea fabulos, STAI LINISTIT, majoritatea fetelor, printre care ma numar si eu, primul lucru la care se uita e fata.DE CE? pentru ca degeaba ai tu muschi,tatuaje,patratele (nu conteaza daca nu are,tot ce conteaza e sa nu aiba burta),daca fata lasa de dorit.
Si sa nu uit,pentru mine conteaza foarte mult caracterul unui baiat,personalitatea,sinceritatea,oarecum si timiditatea (mai ales cand se apropie de mine si se innroseste,imi place lucrul asta ),daca se poate sa nu fumeze,si sa nu FIE FALS (sa nu se comporte frumos cu mine doar cand suntem singur,ci si cu prietenii),
IAR DACA vrei sa atragi atentia fetelor (prin liceu/scoala/facultate/parc/oras),ia.le prin suprindere stii m cum? DE ex :esti in liceu,fata respectiva iese din clasa (e pauza ),du.te cu viteza spre ea,ia.o in brate si intreab.o ce face,daca te ignora ceea ce e imposibil (fiecarei fete ii trec "senzatii" cand e luata in brate ),tranteste.o de perete (nu brutal,agresiv) finut si spune.i ca vrei sa ii zici ceva,de apropii de ea (sa fiti foarte aproape) si o saruti,sau daca nu o saruti oricfum se va gandi la ce s.a intamplat si o sa.i placa.
App: imbraca.te dragut,ai grija de cum arati,comparta.te normal si iti va iesi totul.
P.S: Baiatul perfect depinde de fiecare fata vrea, in principiu :sa stie sa vorbeasca, sa fie dragut cu ea, sa ii ofere atentie, sa aiba un caracter de invidiat si sa nu fumeze si sa bea alcool. DACA consumi d'astea nu.i nici o problema, fa lucrul asta da nu in preajma ei.
Succes.

| MayBeWill explică (pentru durereaeobligatoriesuferintaeoptionala):

Ok,am sa ma duc prin parc,iau o fata in brate,o trantesc odata in boschetii si apoi cu un ranjet pervers o intreb "Ce faci?smug " rolling on the floor glm, am inteles ideea, si fata aia cu "ochii albastri, masina, bani" e 80% materialista.Ms de raspuns.

10 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

N-ai sa gasesti raspunsul la intrebarea asta. nu mai incerca sa cunosti femeile ca n-o sa reusesti veci

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DNSK):

Pe bune?laughing
FEMEILE sunt un mister, asa-i?
Omul intreba cum ar arata barbatul perfect!

| DNSK a răspuns (pentru Fatamuntilor):

laughing)) fuclaughing ups..merg sa-mi beau cafeaua, intru mai tarziu pe aicilaughing) da, niciodata n-o sa va inteleglaughing

fratie, scuze, n-am citit corect intrebarea!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DNSK):

Iti recomand sa citesti,, De ce iubim femeieile '' de Cartarescu!
https://www.goodreads.com/work/quotes/1230153-de-ce-iubim-femeile

| DNSK a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ce legatura are una cu alta?

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgyGirl a răspuns:

Sa fie mai timid de fel sa nu fie fitos din ala smecher sa se poarte frumos cu mine sa aiba grija de mine sa aiba niste ochi cu o privire dulce sa fie mai inalt ca mine sa fie romantic si sa ma inteleg bine cu el!

| evellinalalala a răspuns:

Sa nu aiba toane, sa nu fie curvar, sa fie deschis, sa acorde unei fete/femei libertatea de care ea are nevoie si invers, sa fie sincer (acum cu sinceritatea asta, nu ma refer sa-i spui si ce culoare au chilotii tai - ma refer sa nu o minti), sa nu intre in belele (ma refer in caierare cu altii si sa se bata), sa fie un gentleman, sa stie cand sa taca, sa stie cand sa o sarute, cand sa o imbratiseze, sa fie si dur (nu ma refer sa o iei la bataie ci sa fii barbat si sa vada ca are langa ea un sprijin - nu ma refer la cel material) etc. Ar fii multe! Buna dispozitie si daca o faci sa rada este de ajuns pentru inceput!;-)