| Alecx19 a întrebat:

Intrebare pentru fetele care au avut sau au o relatie mai lunga de trei ani. Ce sentimente aveti sau aveati fata de partener dupa o perioada asa lunga, nu v-ati plictisit, nu vreti o schimbare, alt partener?

Răspuns Câştigător
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Am sa iti explic cum sta treaba, fetele de aici nu vor recunoaste niciodata. OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM. cand esti tanar, mai ales in perioada studentiei, coprul tau simte nevoie diversitatii, setea de cunoastere este constanta, acesta plictisindu-se repede, 3 ani de zile este o perioada extraordinar de mare si parerea mea este ca irosesti tineretea pentru ca mai mult ca sigur te vei plictisi de acelasi fel de mancare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu vorbi in numele altora, pentru ca nu stii ce-i cu adevarat in sufletu lor, eu am 25 de ani in curand, am terminat facultatea si n-am de ce sa mint, relatia merge perfect si nu m-am plictisit deloc de prietenul meu, pentru ca gasim mereu modalitati noi de a ne petrece timpul.

8 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu, normal ca nu.
Iubirea e normal sa se sudeze in timp. Mai ales daca vorbim de oameni maturi care stiu ce vor de la un partener.
Pentru plictiseala mereu exista leac.

| Oana92 a răspuns:

Dupa 6 ani cu bune si cu rele e firesc sa nu mai avem niciunul dintre noi fluturi in stomac. Si nu ne dorim o schimbare de parteneri (sau cel putin nu a dat semne laughing ).
E firesc sa mai intervina si rutina sau plictiseala, dupa o perioada asa lunga ajungi sa cunosti omul de langa tine foarte bine si sa nu te mai surprinda nimic la el. Ideea e sa incerci sa faci o schimbare (de mediu, de activitati, NU de partener!) cand apare plictiseala.

Intr-o relatie e bine ca cei doi sa faca multe lucruri impreuna, dar e la fel de important ca fiecare din ei sa aiba momente lui de ''fuga'' cand iese cu prietenii, cand isi face singur un hobby, cand evadeaza pentru cateva zile sau ore din relatie (nu cu amantul/a).

Si comunicarea e importanta intr-o relatie...sa ai maturitarea sa ii spui in fata partenerului ce te deranjeaza si ce te-ar face fericit/a, asta cred ca e cheia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, din contra, nu ma mai satur de el, ne intelegem perfect si avem o relatie de 3 ani jumate.

| NoRegretsxx a răspuns:

Tot ce trebuie sa nu faci este sa te muti cu persoana iubita. Asta ca sfat. M`am mutat dupa 5 zile de cand ne-am cunoscut si iata ca dupa 4 ani suntem tot impreuna. Ceea ce e nasol insa e ca..suntem prea.`confortabili` unul cu altul si asta a cam distrus orice urma de romantism. Deci nu fa nici asta!
Nici unul din noi nu a lucrat o zi in viata noastra deoarece situatia materiala ne permite(big mistake) si am stat/inca stam 24/24 impreuna. Evita si treaba asta.
Te si plictisesti, te mai certi, te impaci si lucrurile revin la normal. Vrei schimbare des(cand te plitisesti), apoi ceva se intampla, se sparge rutina si mergi inainte. Vrei alt partener..da..se mai intampla..nu pot nega ca nu am gandit-o si eu de cateva ori, mai ales dupa certuri mai nasoale, yet I`m still with him. Ai tot dreptul sa vrei alteva, pe altcineva, dar asta nu iti da dreptul sa ranesti persoana de langa tine, asa ca mai bine spui pa din timp si iti vezi de ale tale.
Sentimentele nu mai sunt ca la inceput asta e clar, cine spune dupa 4 an de relatie(de fapt mai bine zis 4 ani de casnicie) ca sentimentele sunt aceleasi mananca rahat de toate culorile sa dea bine sau e pur si simplu nebun!
Il iubesc pe mandrul meu cateodata prea mult, insa uneori I just wanna punch him in his stupid dickface over and over again until he passes out, dupa care sa il duc in pat, sa il mangai pe cap si sa ma pun sa dorm linistita langa el. happy Cam asa sta treaba cu o relatie mai lunga de 3 ani. Succes!

| niki1003 a răspuns:

Nu. cand este iubire si cand un barbat stie cum sa tina o fata langa el fata nu se plictiseste. mai ales cand in fiecare zi gaseste ceva nou si adorabil in el

| NoRegretsxx a răspuns (pentru niki1003):

In fiecare zi? aberezi grav!

| niki1003 a răspuns (pentru NoRegretsxx):

? ce e incredibil in asta?