| larousee a întrebat:

Intrebarea asta se adreseaza in special fetelor. eu am avut un ciclu neregualt si sa-l reglez am fost la medic si am luat anticpnceptionale, timp de 3 ani. eh, in martie le-am intrerupt si in lunile aprilie, mai, iunie mi-a venit regulat... in iulie deja mi-a intarziat 10 zile si nu mai apare. se poate sa se deregleze ca inainte? ati patit asa? ps. am facut test de sarcina si e negativ

4 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

Nu-ti face griji de obicei ciclul se regleaza foarte tarziu, este normal, daca ai dubi poti apela la un ginecolog sau cere sfatul unei farmaciste.

| larousee explică:

Am 21 de ani. mi s-a parut ciudat pentru ca dupa ce am intrerupt anticpnceptionalele 3 luni mi-a venit regulat. acum in a 4a luna e dat peste cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate intampla dar mai bine este sa consulti un ginecolog si sa faci si niste analize de sange si urina, multa sanatate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde de le persoana la persoana. depinde de organismul fiecaruia. acum nu stui u cati ani ai pentru ca ciclul se poate regla in timpai dar eu cunosc si pers care chiar si la varsta de 30 de ani au avut ciclu neregulat asa ca... ti-am zis depinde de organismul fiecaruia