| Andrei101010 a întrebat:

Iubita mea e insarcinata si vrea sa faca avort! De ce? A zis ca s-a saturat de mine, de mofturile mele.Sincer,chiar m-am comportat cam urat cu ea.Venea de la munca, facea mancare si eu nu mancam si o jigneam.Si ca daca veneam stateam pe telefon si nu o bagam in seama. Orice facea nu era bine.O criticam mereu.Si a zis ca nu vrea un copil cu mine si ca nu vrea sa mai aiba vreo legatura cu mine.Dar eu nu vreau sa faca avort pentru ca e crima.Dar ea a zis ca dupa ce face avort o sa plece departe sa nu mai auda de mine niciodata ca i-am mancat viata.Ce sa fac? Stiu ca m-am comportat urat cu ea dar vreau sa ma schimb.

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Copilul ala daca ajunge pe lume cu asa parinti o sa ajunga la psihiatrie. mai bine sa faca avort

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce chinuri ar trece sa stea langa un barbat pe care nu il suporta si care o umileste doar pentru ca a aparut un copil la mijloc

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Omul nu se schimba niciodata, las-o si asta e, pacat de ai facut asta vei regreta ca poate ca o iubesti, cand iubesti nu critici, nu jignesti si o respecti, gandesteste ca e copilul tau fi barbat si fa ceva in privinta asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate ai spus nu te-ai comportat normal deloc. Singurul lucru pe care il poti face acum este sa o lasi in pace, sa faca ce simte ea. Las-o sa faca avort daca asta vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o sa plece!

| kandaraki a răspuns:

Singur ti-ai raspuns la intrebare, esti un PROST care nu merita o asa iubita alaturi, bine ca te paraseste si nu vrea un copil de la tine!

| OMFGConrad a răspuns:

Mai ai tupel jegos să o numești iubită după toate ce i-ai făcut?! Las-o să facă ce vrea cu viața ei, iar tu, din această postură NU ai niciun drept asupra a vreunei decizii pe care o va lua ea.

| MaTeOGG a răspuns:

Tu esti genul de om cu frica de dumnezeu, anti avort e crima s daca dumnezeu a zis ca fata -baiat, LGBT e din nou ceva rau. Las-o sa faca ce vrea! Nu te auzi, si nu ii mai zice iubita, in felul cum ai tratat-o, mi-e mila de ea. SUGI *** NERUSINATULE!

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Mi se pare ca e foarte nervoasa pe tine...Hmm...
De ce o jigneai? De ce nu o bagai in seama? E si greseala ta ca ar putea face avort.
Acum nu-i poti spune ca te vei schimba, poti incerca, dar nu cred ca o sa mai aibe incredere in tine, nu stiu... :s
Insa poti sa-i explici acest fapt, ca avortul e o CRIMA. Si macar pentru copil sa nu o faca pentru ca e o parte din ea. Spune-i ca-ti doresti copilul asa cum o doresti si pe ea. Spune-i ce simti cu adevarat, fara inhibitii! Bafta!

| robert98rc a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, fara urma de egoism, las-o sa faca ceea ce simte ea. Iubirea nu inseamna sa controlam partenerul, ci sa il facem fericit si iubit. Poate asa este cel mai bine, mi se pare o relatie toxica pentru amandoi in care va distrugeti libertatea si fericirea unul altuia. Arata-i acum in final, semn de intelegere si cat mai multa compasiune, si asa poate ai o sansa sa ii demonstrezi ca te-ai schimbat in bine. Va doresc tot binele din lume amandurora!

| robert98rc a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, fara urma de egoism, las-o sa faca ceea ce simte ea. Aceasta relatie pare toxica si nociva pentru amandoi, in care nu sunteti nici fericiti, nici liberi. Acuma in final, arata-i semn de intelegere si arata-i ca iti pasa, doar asa ii poti arata ca te-ai schimbat in bine. Va doresc mult bine amandurora!