| QuasarNT a întrebat:

Prietena mea, dupa 4 luni de zile, azi mi-a zis s-o las in pace de tot, a mai facut asa, de multe ori. dar acum e prea hotarata, risca sa faca orice sa ma stie departe de ea. am amenintat-o, am lovit-o, m-am comportat urat cu ea dar in acelasi timp am tinut foarte mult la ea. la fel si ea, totul a fost reciproc, ne-am iubit. ce sanse mai sunt? cum trebuie sa procedez acum cand ea nu vrea sa mai auda de mine, d`apai sa ma vada, ce semne sunt ca ma vrea inapoi, dau funda la mesajul cel mai complex, care raspunde la toate nedumeririle mele.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cand iubesti nu lovesti, sincer nu ma mir de ce a pus punct relatiei si nu cred ca te mai vrea inapoi, iti poti cauta alta [sau un alt sac de box]

| WillWright a răspuns:

Bine a facut!

| Raiiiisa a răspuns:

Frumos..Amenintand-o si lovind-o ai crezut ca o poti tine aproape de tine si sa o faci sa se razgandeasca la decizia ei? Te-ai inselat! Sa nu zici acum ca ai lovit-o din dragoste, asa ceva nu exista! Daca o iubeai nu dadeai in ea, iar daca n-o iubesti nu mai are rost sa incerci sa o aduci inapoi.Ar trebui sa te gandesti la cum sa procedezi in schimbarea comportamentului tau daca nu, asa le vei indeparta pe toate de langa tine si te vei agita pe aici cum se le aduci inapoi si probabil ca nu te-ai gandit niciodata ca amenintarile si loviturile pe care i le-ai aplicat ei s-ar putea sa ti se intoarca si tie:*

| RetardedRacoons a răspuns:

Frate cel mai bine e sa-i dai un cap in gura si sa-zi sici clar "fa proasto! tu nu te desparti de mine ca te iubesc!" Ca sa o convingi ca o iubesti sincer si serios scoti sisu la ea si-i zici ca ii faci buzunar la beregata daca se desparte de tine. Sigur va impacati, succesuri in viata si la femei barosane!

| WildDream a răspuns:

Ai iubit-o...cu pumnii.
O inteleg de ce nu vrea sa mai auda de tine, ma mir ca a stat si pana acum. Ar trebui sa o lasi in pace, tu nu vezi ca-i faci rau? Ce fel de iubire e asta cu amenintari si batai? Daca asa faci cu cineva pe care zici ca iubesti atunci ma intreb ce faci la unu pe care nu-l suporti...

| DiazAndreea a răspuns:

Buna, in primul rand cand tii la tii la cineva si iubesti acea persoana nu i vrei raul, nu o ameninti, nu o lovesti astfel nu o pastrezi sa fie langa tine ci o indepartezi.
parerea mea este ca ar trebui sa lasi sa se limpezeasca apele, sa te duci cu un buchet de flori si sa i ceri iertare si sa ii promiti ca o sa te schimbi si dupa o sa o cauti, dar tinete de promisiune si fii mai calm, nu faci nimic cu violenta intro relatie, rezolvati problemele de violenta in afara relatiei, incerca sa te duci la o sala sa iti versi nervii.
Trebuie sa te gandesti ca ea e persoana care te iubeste iar tu la randul tau trebuie sa faci sacrificii pentru ea. iti spun sincer ca eu una nu te-as fi acceptat asa violent asa ca ar trebui sa ii pupi si picioarele.
Nu poti sa o convingi peste noapte ca te-ai schimbat, sa zici ca nu o sa o mai faci pentru ca nu e prima oara cand o lovesti banuiesc iar o relatie de lunga durata nu se pastreaza astfel.
Gandeste-te ca nu este orice fata de pe strada, stai cu ea pentru ca o iubesti si e la randul sau ti-a dovedit ca te iubeste. acum scuza-ma ca iti spun dar tu esti ala rau din relatie. Deschide ochii! Lasa sa treaca timpul si schimbate cu adevarat, nu trebuie sa fii barbat folosind pumnul ok? las-o sa se linisteasca si incearca sa vorbesti frumos cu ea, fa-o sa fie fericita, cu flori, cu declaratii s.a. daca ai nevoie de sfaturi astept mesaj. bafta

| QuasarNT explică (pentru DiazAndreea):

Da-mi mesaj in privat

| Ana0Maria a răspuns:

Ai lovit-o si i-ai vorbit urat? Nu mai exista sanse, daca e o fata cu capul pe umeri. This is it!

| AlinChiriac a răspuns:

Gata! A scapat in sfarsit. Iar tu, ai pierdut-o. Impaca-te cu ideea asta. happy

| Valy93 a răspuns:

Estu un mare prost ba idiotule! Daca ti-ai lovit iubita! Pai o inteleg dc nu mai sta cu tine. Fraiere. Eu imi iubesc prietena si nici macar nu ma uit la ea, ci doar in joaca. Ratatule ce esti! O relatie e bazata pe iubire si intelegere. Nu pe violenta. Tampitule!

| alkhymeia a răspuns:

Bine ca a scapat de taranoi

| EllaMelly a răspuns:

E si normal sa nu mai vrea sa stea cu tine,intr-o fata nu se da nici macar cu o floare daca nu stiai, invata mai intai sa respecti, sa intelegi persoana de langa tine, sa ai incredere in ea, sa nu fi gelos.Nu trebuia sa te comporti cu ea asa, si chiar daca tipa ea la tine nu trebuia sa fi calm si sa stii s-o calmezi dar nu cu bataia.Eu cred ca acum no sa se mai intoarca deloc la tine,dar daca chiar vrei s-o recuperezi incearca sa te schimbi tu si nu te mai lua dupa unu si dupa altu,o fata trebuie sa se simta in siguranta langa tine,nu tu sa zici ca ai grija de ea cand de fapt de tine ar trebui sa se fereasca,de aici in colo fa orice sa se intoarca la tine,dar nu cu amenintatul ci trimite-i un mesaj ca o sa te schimbi,adu-i un buchet de flori si nu cere nimic in schimb, si spune-i in fata ca o iubesti, ca o sa te schimbi, ca n-o sa mai fi gelos, invata sa o intelegi iar daca ea zice ca vrea sa se duca undeva sau sa faca un lucru tu nu trebuie sa-i impui ci s-o sprijini.Sti ca fetele au obiceiul sa mai tipe si pe strada,pe unde apuca,iar daca tu erai un baiat cum trebuie nu o mai bagai in seama, erai indiferent, oricum eu am multe de spus, o sa inchei aici, si iti mai spun inca o data dovedeste-i ca te schimbi.Cum a zis si Gigi Becali, dupa ce o bati, cum mai poti sa te bagi in pat langa ea sau sa faceti dragoste? in fine acum gandeste-te bine la ce faci pe viitor, iar daca e sa fi cu alta fata si te comporti si cu ea asa sigur nu va sta langa tine.

| QuasarNT explică (pentru EllaMelly):

Unde am putea vorbi?