| Simina_Simina_ a întrebat:

Iubitul mă înșală mereu! Cum să procedez?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Desparte te de el clar nu te iubeste, lasa l cu c rvele lui daca asa i place este un fustangiu si asa va murii.

| MarianWLF a răspuns:

Te pup pa pa.
Ce ai vrea sa faci, el te mai considera iubita ta? Stii raspunsul deja.

| dullcat a răspuns:

Rupi relatia cu el. Daca s-a intamplat o data pot intelege ca l-ai iertat.Dar mereu? E timpul sa fugi!

| Hyperion7 a răspuns:

Ii dai papucii și te reprofilezi sau stai călcată în picioare!
Nu exista gri, doar alb sau negru! Tine de tine ce alegi!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cele mai multe cazuri, dacă ești înșelată de partener, vei primi sfaturi precum „Părăsește-l!’ sau „Toți bărbații fac asta.’ Aceste vorbe nu sunt suficiente pentru a te ajuta să nu mai suferi.

Pentru început ia o pauză și permite sentimentelor să iasă la suprafață
De foarte multe ori, oamenii nu își oferă un moment de liniște pentru a se concentra asupra sentimentelor pe care le au. Dacă simți nevoia să țipi sau să plângi, lasă aceste emoții să iasă la suprafață.
Ar trebui să încerci să înțelegi ce s-a întâmplat.
Deși este ultimul lucru pe care vrei să-l faci într-o asemenea situație, încearcă să asculți explicațiile partenerului, fără să sari direct la presupuneri. Acest lucru te va face să înțelegi mai ușor motivele pe care le-a avut.
Lasă să treacă măcar o zi înainte să iei o decizie.
Deciziile importante nu ar trebui luate pe moment, așa că ar trebui să aștepți cel puțin o zi înainte să faci o alegere. E bine să-ți oferi destul timp pentru a analiza situația ca să fii sigură că ai luat decizia potrivită.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce explicatii sa asculte daca o inseala mereu? Tu ai proceda cum declari aici? Ma indoiesc.
E clar ca acest individ nu mai merita nicio secunda din atentia, energia si afectiunea ei.
E ca la epilare cu ceara pe care o faci acasa.Ori plangi si desprinzi cate un cm, ori iti iei inima in dinti si tragi fasia rapid intr-o singura miscare.Doare mai mult la inceput dar apoi ai terminat si durerea trece mai repede decat daca bati pasul pe loc.

| troleibuz a răspuns:

Sper ca glumesti.

| sammie a răspuns (pentru troleibuz):

Și eu sper că glumește.

| sammie a răspuns (pentru troleibuz):

Sau cel mai probabil alte întrebări de troll puse din plictiseală.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, ai auzit de cuvântul " despărțire"?
Nu este deloc ok sa rămâi într-o relație în care nu ești apreciata, ești înjosită și nu ești de cât roata de rezerva.
Îmi pare rau să tot vad persoane de genul care din diverse motive rămân tot în situații nepotrivite, nu te respecta? Pa

| FindMyName a răspuns:

Te desparti de el, simplu! Poate îți va fi dificil ca tu ai ținut la el și l-ai iubit extrem de tare, dar viata merge mai departe, îți vei găsi un băiat care sa te iubească cu adevărat

| IamJoKeR a răspuns:

Ii dai papucii si iti cauti unul care nu te insala

| Cypru13 a răspuns:

De departe cea mai buna varianta ar fi sa te desparti de el
De departe cea mai proasta varaianta ar fi sa i mai dai o sansa
Nu exista a doua sanasa!

Mergi inainte si nu te mai uita inapoi!