| Valentina00 a întrebat:

Iubitul meu a plecat la facultate si nu stie cand mai vine acasa si imi e tare greu ca m-am obisnuit cu el acasa, la mine. am mai trecut prin asa ceva dar tot nu m-am obisnuit nici dupa 2 ani
Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vorbtiti la telefon, skype sunt atatea modalitati, stiu ca e greu dar asta e, plimba-te mai des, fa sport, asculta muzica dar nu de iubire, nu manca dulciuri creste insulina si hormonii o iau razna, fa ceva propune-ti sa faci ceva, invata la scoala, invata o limba straina, descarca-te emotional la cineva etc. nu ignora gandul ca va aparea tot mai puternic

| corbulalbrosu a răspuns:

Si tot asa se va mai petrece de inca cateva ori pana va termina definitiv facultatea, dupa care veti ramane imptreuna. Sa procedezi in continuare la fel cum ai facut-o in ceilalti 2 ani ce au trecut deja. Ti-ar putea fi un model de comportament deurmat si pe viitor cel folosit pana in prezent. Succes.

| neutrino a răspuns:

El sigur s-a obisnuit, ceea ce te sfatuiesc si pe tine sa faci la fel.