| SorinaB a întrebat:

Iubitul meu.cu care sunt de aproape 4 ani. m-a inselat sad adica am gasit niste conversatii pe mess si mesaje.si amandoi sustin k nu s-a intamplat nimic intre ei. k s-au vazut doar o data.nu stiu ce sa fac. sa il iert sau nu. tin foarte mult la elsad dar ma doare pentru ca mi-am pierdut increderea in el. el spune ca si-a dat seama ce a facut si nu a mai vrut sa continue.
sa il iert? multumesc :*

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Da, iartă-l. Nu te-a înșelat. Băieții mai au uneori momente de slăbiciune, în care nu știu ce fac, dar el și-a dat seama la timp. Iartă-l, îl iubești și te iubește și e păcat să vă certați pentru o panaramă care se dă la băieți care au o relație. Ține minte faptul că întotdeauna fetele sunt cele care dau semnale că ar fi interesate de băieți și apoi băieții le fac avansuri, dacă fata nu te bagă în seamă nu te dai la ea.
În plus, tu nu ai dreptul să intri pe messul și pe telefonul lui, e vorba de secretul corespondenței. Nu ți-ar conveni dacă mama s-ar uita pe telefonul tău, nu? Iar atunci când îl urmărești și îi citești mesajele influențezi evenimentele, poate că el doar a flirtat cu o fată, fără să vrea nimic de la ea, pentru a se simți mai masculin. Nu cred că ai de ce să te superi prea tare pentru asta, mai ales pentru că dacă nu te-ar dori pe tine te-ar lăsa și s-ar cupla cu cealaltă. El în schimb pe tine te vrea și și-a cerut scuze.

| SorinaB explică (pentru raspunz):

Ai foarte mare dreptate happy ea a inceput totul.(si nu inteleg de ce, pentru ca si ea avea prieten si stia de noi) si el " a pus botul". Avem o relatie serioasa.si imi dau seama cand se intampla ceva cu noi, ca si acum.se comporta ciudat.stiu ca nu am dreptul sa il verific, dar banuiam ceva.Multumesc pentru sfaturi!

| raspunz a răspuns (pentru SorinaB):

Nu ai pentru ce. Fii alături de el, asta a conta mult în relație. Este la început, nu știe cum să abordeze astfel de situații, pe măsură ce va căpăta mai multă experiență de viață va ști cum să refuze avansurile unei femei care îl place.
În plus, e o chestie de mândrie să știi că prietenul tău este plăcut și de alte fete, chiar de unele care au prieten, înseamnă că e un tip dorit laughing
Mai ales dacă îl iubești merită să continui relația.

13 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Stii vorba"toti meritam inca o sansa" asta nu pentru totdeauna, il ierti acum si greseste alta data. Teoria este, ca acum are constiinta incarcata, ar putea face prosti, doar sa te raneasca, sa simti ce simte el. Daca scapi situatia de subcontrol, se pot intampla multe. spune-i sa luati o pauza, tu trebuie sa meditezi la faptele lui, spune-i daca te iubeste, sau macar tine la tine, sa-ti dea timp sa te gandesti. Dupa ce ti-a ranit sufletul, nu e usor sa ai incredere in el din nou. este?

| Barblaster a răspuns:

Daca ne pui pe noi sa facem o decizie asa de GREA in locul tau, macar mai dane niste informatii.A mai vrut sa te insele pana acu? Daca nu, iti zic sa il ierti.4 ani este o perioada enorma. Daca da, gandeste-te de 2 ori inainte sa faci ceva.Mult noroc

| doc69 a răspuns:

Trebuie sa ai o discutie hotaratoare cu el daca simti ca numai langa el te simti bine. Dragostea dincolo de atractie are nevoie si de incredere in celalat altfel relatia moare incet.Omul este din constructie poligam.Nu ai cum sa nu tii cont de asta.Regulile civie si religia au facut sa ajungi la o unitate de baza, la pereche. Daca nu poti sa treci peste sentimentul de neincredere oricat iti e de greu mai bine renunta.Gandest-e te insa ca nimeni nu este perfect.Tu esti?

| Iuliana944 a răspuns:

Vorbeste cu el despre ce sa intampla, poate are ontradevar dreptate, nu lua o decizie pripita ca s-ar putea sa iti para rau, vb cu el zii daca te deranjeaza cv si chestii de genu. totusi aveti 4 ani...

| dedeexde a răspuns:

NU, ai face o mare prostie sa il ierti si sa traiest mult timp cu neincrederea in tine, decizia iti apartine

| raspunz a răspuns (pentru dedeexde):

Barabatii fac uneori chestii de genul asta, dar nu pentru ca nu tin la partenera, tipa careia ii fac avansuri de cele mai multe ori nu inseamna nimic pentru ei, e doar o tipa. De asta chestii de genul asta nu trebuie sa-ti stirbeasca increderea in tine, ca femeie. Nu conteaza cat esti de frumoasa, sau inteligenta si cat timp are relatia, e un comportament instinctiv, pe care insa il pot controla barbatii cand realizeaza ca ceea ce fac este gresit si raneste partenera. Cred ca sa te desparti de un tip cu care ai avut o relatie frumoasa pentru asa ceva este o greseala, pentru ca nu vei gasi prea usor un barbat care sa nu faca asa ceva. Chiar daca iti va lua mult timp sa afli chestia asta, e aproape sigur ca si viitorul partener procedeaza asa, macar la un anumit nivel. Barbatilor le place sa vorbeasca si sa cucereasca femeile, asta nu inseamna ca ar si duce lucrurile mai departe, nu inseamna ca te-ar si insela. Intr-adevar, deschiderea pentru un partener nou, discutiile emotionale, sunt o forma de infidelitate, insa nu una fizica si cred ca problemele de genul asta se discuta si se rezolva in cuplu, nu prin PAUZA sau despartire. E ca si cum ai spune ca singura metoda de a scapa de o durere de cap este sa-ti tai gatul... e adevarat, scapi de durere, dar pierzi si viata.

| dedeexde a răspuns:

Sincer va zic ca mi s-a intamplat, am stat cu un baiat timp de 3 ani, m-a inselat de 2 ori, stiam, si l-am iertat dar nu a mai durat decat vreo 5 luni relatia pentru ca orice ar fi facut nu aveam incredere in el, nu are cum sa stea cu tine toata ziua si masi ales sa iti demonstreze ca s-a linistit si iti zic eu ca orice barbat care a inselat o data o va mai face. pentru ei e foarte usor cand tu gresesti sa zica ca esti o curba dar lor nu poti sa le zici nimic cand inseala k vb aia, sunt barbati,
eu nu vreau sa iti influentez decizia in niciun fel, dar trebuie sa te gandesti bine, sunt 3 ani, si probabil ca ai vrea sa ramai cu el toata viata. Bafta, e f greu a iei o asemenea decizie

| SorinaB explică:

S-a mai intamplat odata, era chiar la inceputul relatiei.si atunci l-am iertat pentru ca se vedea k ii pare rau de ce a facut.si pana acum a fost.perfect.acum nu stiu ce s-a intamplat sad a spus ca parca era pe alta lume si nu s-a gandit la cum vorbeste cu ea.dar si-a dat seama si nu a mai vorbit cu ea.ma gandesc ca o sa treaca mult timp pana sa am incredere din nou in el, dar il iubesc.

| SorinaB explică:

S-a mai intamplat odata, chiar la inceputul relatiei.atunci l-am iertat pentru ca eram si la inceput si se vedea k ii pare sincer rau.de atunci totul a fost perfect. acum nu stiu ce s-a intamplat sad a spus ca parca era pe alta lume si si-a dat seama de ce face, asa ca nu a mai continuat. stiu ca tine la mine, si eu la fel tin la el dar o sa treaca mult timp pana sa imi recapat increderea in el sad

| raspunz a răspuns (pentru SorinaB):

Draga Izabella, chiar tu ai spus ca s-a mai intamplat o data la inceput, a fost o scapare si atunci, si acum, nimic mai mult. poate ca relatia voastra trecea printr-o perioada mai grea, poate ca il neglijai. A inteles ce a facut gresit si regreta, ai vazut ca data trecuta lucrurile au mers mai bine in relatie dupa ce ati discutat, asa va fi si de data asta.

| sandrosa a răspuns:

Iarta-l