| antonia_7961 a întrebat:

Am o mica problema. Am fost cu un baiat timp de 7 luni. Ne iubeam mult la inceput dar dupa aproape 7 luni l-am vazut cu o tipa in parc(se sarutau). El imi spusese ca pleaca la tara si ca va reveni seara dar am vazut ca ma mintise. Nu m-am dus acolo deoarece am inceput sa plang si nu am vrut sa ma vada asa dar i-am facut o poza in timp ce se saruta cu acea fata. Spre seara mi-a spus sa ne vedem. M-am gandit ca va vrea sa ne despartim.Eram foarte suparata dar nu am vrut sa-i arat acest lucru. Totul a decurs normal, nu i-am spus nimic. A doua zi trebuia sa ne vedem dar eu i-am spus ca nu pot. Stiam ca el va merge in parc dupa ore asa ca m-am gandit sa ma razbun si eu sad. Am rugat un amic sa se dea drept iubitul meu. Ne-am plimbat iar la un moment dat apare el... mi-a spus ca de ce i-am facut asta, de ce l-am inselat, aproape ca plangea.Atunci am scos telefonul si i-am aratat poza aceea. El a tot negat, spunea ca este fata cu care a fost inainte sa fie cu mine si ca este emo. Mi-a spus ca l-a amenintat ca mai intai se va razbuna pe mine iar apoi se va omori iar el de frica sa nu patesc eu ceva a ales sa continue sa fie cu ea, dar ca el ma iubeste enorm de mult si nu vrea sa ma piarda.Eram foarte confuza si nu stiam ce sa cred. Am vorbit foarte mult dar eu ma simteam ranita si nu l-am crezut pe moment. Acum dupa 2 luni el este cu alta fata iar acea fata emo a plecat in grecia. Vorbesc mereu cu el pe mess dar spune ca daca vreau sa ma impac cu el o sa renunte la oricine pentru mine deoarece ma iubeste. Nu stiu ce sa cred. Am aflat si ca fata aceea nu era de fapt emo si ca nu il amenintase. M-a mintit iar eu am fost foarte ranita, totusi mai tin la el. Voi ce ziceti? sa incerc sa uit trecutul si sa ma impac cu el sau sa-l las cu cealalta fata? (care il iubeste si ea sad )

Răspuns Câştigător
| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Buna. trista poveste...sad. Am avut si eu un prieten care m-a inselat cu alta fata. La mine nu a fost asa grav ca la tine dar totusi m-am simtit ranita.Am fost despartiti timp de un an apoi ne-am impacat doar pentru ca stia ca tin la el...eu speram ca si el sa mai tina la mine(si asta m-a facut sa cred) dar pana la urma era cu alta fata si nu vroia decat sa rada de mine... Sincera sa fiu am fost foarte incantata atunci cand a zis sa ne impacam, eram cea mai fericita din lume. Simteam ca il iubesc dar dupa un timp am obesrvat ca este din ce in ce mai distant cu mine, tinea aproape mereu telefonul inchis, nu raspundea la mesaje, daca raspundea cealalta fata zicea ca a fost o verisoara si tot asa. Cu timpul mi-am dat seama ca m-a facut tot timpul sa sufar si ca prietenii aveau dreptate cand ziceau ca nu ma merita. Mi-am luat inima in dinti si i-am zis sa ne despartim. Eram distrusa dar stiam ca asa este cel mai bine. Doua zile de regrete dar a3a nu mai era asa... stiam ca am facut bine punandu-mi in minte sa-l uit si am reusit happy. Daca el te iubea cu adevarat sigur nu te insela. Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa-ti faci alt prieten pentru ca baiatul asta sigur nu te merita! Mult noroc in dragoste si ai grija sa nu se mai repete acest lucru!winking kiss

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca trebuie sa il ignori, in dragoste nu trebuie sa faci nici un compromis. Daca nu exista incredere, sinceritate, respect reciproc, comunicare, nu exista nici dragoste.

| sy46 a răspuns:

Dupa parerea mea baiatul cam joaca teatru. Faptul ca te-a inlocuit imediat da la iveala cat 'de mult' te iubeste.Incearca sa-l ignori, sa-l faci sa creada macar ca nu-ti mai pasa, si fa-l sa se simta vinovat.Cred ca cel mai bine ar fi sa uiti de el, pentru ca un astfel de om nu-ti merita atentia; daca minte odata, minte si a doua, a treia oara.Mai sunt destui baieti pe lume, care sa te respecte si sa aiba ochi doar pentru tinehappy. Succes:*

| viatadecacatt a răspuns:

Majoritatea baietilor inseala, n-ai ce sa le faci parca nu se pot abtine sa nu fie si cu altastraight face
Daca tu crezi ca il iubesti mult si esti hotarata, impacate cu el, dar ai mai multa grija de el sa nu se mai repete faze de genu cu fata emolaughing.
Daca te impaci cu el anunta-l ca daca are de gand sa faca iar treaba aia, mai bine nu va impacati!

| Cryssy a răspuns:

Buna scumpo... Atunci poate... poate nu te-a mintit cand a spus de amenintari... poate acea fata vroia sa va despartiti... Dar acum... nu stiu ce sa zic... Poate chiar te iubeste, dar e foarte posibil sa te minta... Gandeste-te foarte bine la ce vei face. Numai bine!

| NoMore a răspuns:

Cate drame... de ce nu scrii un scenariu de telenovela.
Eu astept sa cresti mai mare... cand probleme vor fi gasirea unui job, cum sa fii cat mai chibzuita cu banii... cu ce sa platesti rata si intretinerea...
...si astept sa vezi ce inseamna "iubire".
O sa intalnesti zeci de baieti pana il vei gasi pe cel cu care o sa ramai definitiv. Incearca, experimenteaza, cunoaste... ai sa vezi lumea altfel.

| Lorenyk a răspuns:

Deschide ochii si priveste in jur, sunt atatia baieti pe lumea asta! daca el te-a inselat o data, o sa te mai insele, daca ar fi vrut cu adevarat sa va impacati, nu ar fi acum cu altcineva, ci ar lupta pentru tine, ar incerca sa te recucereasca. si in plus, chiar daca v-ati impaca, dupa tot ce s-a intamplat, nimic nu ar mai fi la fel intre voi, pentru ca ar exista mereu banuiala ca el ar putea sa te insele.

| Eu4EverX a răspuns:

Stiu ce inseamna iubirea...si poate ca sufar mai mult decat tine... mie fostul meu prieten mi-a facut foarte multe rele desi stia ca il iubesc mai mult ca si viata mea...si crede-ma ca si acum daca ar mai vrea sa se intoarca la mine l-as primi chiar daca am suferit enorm din cauza lui pentru ca il iubesc! Deci asculta-ti inima a gresit si el asa puteai gresi si tu...incerca sa il ierti poate s-a schimbat poate chiar te iubescte...

Mult Sccces!:*