| iulia3317 a întrebat:

Iubitul meu este foarte gelos...cum sa procedez sa nu mai fie asa?

12 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
Dupa mine, gelozia asta vine si din neincredere. Poate el nu te crede inca foarte 'cuminte' si mai are unele dubii asupra ta.Trebuie sa il convingi ca il iubesti cu adevarat! Fii mai insistenta! Bafta!

| aniriiiiii a răspuns:

Pai nu`i da motive, incearc sa te controlezi si sa-ti gandesti fiecare gest sau sa incerce si el sa se controleze.
Aminteste`i mai des cat de mult ti la el si poate asa va prinde incredere in el happy.

bafta :*

FUnda?

| reanu a răspuns:

Daca e jelos din nimic fara sa aiba motib=ve. un sfat! paraseste-l! in timp o sa. ti faca viata din ce in ce mai grea! v. a ajunge poate sa te loveasca apoi sa, ti ceara scuze.sa se schimbe o saptamana 2... apoi sa fie si mai jelos si mai nebun

| paynehunter a răspuns:

Saruta-l mai mult, daca nu merge paraseste-l si gata.

| Lorena_9308 a răspuns:

Daca asa e el si nu stie sa iti acorde incredere eu zic ca nu prea ai ce sa faci insa daca tu esti cea care i da motive incearca sa e controlezi si sa il faci sa capete incredere in tine.

| kida_1642 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu are de ce sa fie gelos.si faci ce faci pentru ca e normal sa te imbratisezi cu prieteni tai/

| pryntesa a răspuns:

Nu ai cum sa-l faci s anul mai fie gelos pentru ca el are o teama, nust cum sa iti explic trebuie sa stiu mai multe despe relatia voastra ca sa te pot ajuta daca vrei mai multe sfaturi ia id vipera_2011

| Octav_5563 a răspuns:

Gelozia pana la un anumit punct e "sanatoasa". Arata ca ii pasa. Dar daca se depaseste o anumita limita, nimic in exces nu e ok. Ti-ar placea sa fii controlata? Sufocata? Discuta cu el despre ce te nemultumeste in purtarea lui, si cauta sa-i arati prin fapte ca il apreciezi si-i esti alaturi. Daca si asa tot continua sa exagereze cu gelozia... Stii ce ai de facut.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu mai fie gelos trebuie sa nu ii mai dai motivewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunzurate

| Andrewq2010 a răspuns:

Vorbește cu el despre asta

| mona_5774 a răspuns:

El asa o sa fie mereu...sh daca e prea gelos o sa inceapa sa te bata... un sfat paraseste-l mai sunt sh alti baietibatting eyelasheswinking