| PissyAndre a întrebat:

L-am inselat. Nu stiu la ce m-am gandit. Pur si simplu el nu mai era acolo langa mine oricand aveam nevoie. Avand si probleme in familie cu parintii in prag de divort ma simt si ma simteam cam rau. El nu era acolo langa mine. Nici prietenele mele. Doar unul din cei mai buni prieteni ai mei. Cu care s-a intamplat sa il insel pe cel la care tin. Nu m-am gandit. Eu doar voiam un umar pe care sa plang. 2 "prietene" ale mele i-au spus iubitului meu ca l-am inselat. El a fost foarte devastat si ne-am certat foarte rau ajungand el sa ma faca sa plang cu vorbe dureroase iar eu pe el sa il fac sa sufere cu lacrimile mele. Mi-a cerut scuze dar el a zis ca ma iarta. M-a intrebat daca putem continua ca si prieteni si i-am raspuns cu da chiar daca o sa imi fie greu sa nu fiu langa el si o sa imi lipseasca imbratisarea lui calda. I-am zis ca am sa-l astept nu conteaza pentru cat timp. El a zis ca o sa vina inapoi. Intrebarea mea este daca el chiar o sa vina inapoi, daca o sa ma ierte total, si cand o sa vina? Cer seriozitate.

19 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Depinde de orgoliul fiecaruia, dar trebuie sa stii ca faptul este consumat, ca ierti dar nu uiti, ca se pierde increderea si se reface cu greu, ca intr-o zi ti se poate reprosa greseala! Daca ai in vedere toate astea si crezi ca se pot tolera in relatie, mergi mai departe. Daca nu- este mai frumos sa-ti ceri iertare si sa te desparti!

| irina20 a răspuns:

E normal sa se simta ranit. Posibil ca te iubeste enorm daca a reactionat asa(altii nu mai ascultau nici o explucatie, renuntam direct).E bine ca ati putut discuta.
Fi alaturi de el, ca si prieteni, ai rabdare.Arata-i ca inca inseamna ceva pentru tine.In timp ii v-a trece, asta incearca sa faca. Daca nu vroia sa se intoarca, renunta la orice relatie cu tine.
Apreciaza-l, si arata-i!

| AllinaDaniella a răspuns:

De ce nu discuti chestiile astea cu el? Cred ca ai rezolva problema mai rapid. Suna-l, iesiti la o cafea si discutati ca 2 oameni maturi.

| relian a răspuns:

Naspa ai facut-o inseamna ca de fapt nu prea il voaiai.Cind cineva face chestii de genul asta stii ce se intimpla de fapt? Uite iti zic eu ce.Tu de fapt nul prea voiai asa 100% si a aparut altcineva sia zis de ce sa nu incerci avind in vedere ca tu cauti ceva mai mult decit aveai.Si s-a intamplat ca cel cu care ai facut ceai facut nu era ceea ce tu te asteptai, adica mai bun ca ce aveai.Si uite asa normal ca iubitul tau ti se pare maibun ca acum ai avut cu ce compara.Dar daca tipul asta cu care l-ai inselat ar fi fost mai bun decit iubitul tau te asigur ca ai fi ramas cu asta nou si nu tiar fi pasat de fostu.Cam asa sta situatia si stai linistita canu esti singura care face asa, apoi si la barbati tot la fel este.Asta e unia nu se multumesc cu ce au si nu ai cum verifica ca ceea ce gasesti o sa fie mai bun decit incercind.Chestia este ca ai fost prinsa asa ca e aiurea acum pentru tine.

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru relian):

Raspuns perfectwinking

| ywar a răspuns:

Fata draga daca eram in locul baiatului [mare caracter ai pierdut] eu nu mai vorbeam vreodata cu tine iar daca veneai la usa iti rupeam picioarele. I-ai infipt cutitul in spate tocmai cand el era / este intr-o situatie mai complicata. Peste o problema familiala nu se trece cu una cu doua...
Deci ai merita sa te scuipe non stop.

| Lizzu a răspuns:

"Intrebarea mea este daca el chiar o sa vina inapoi, daca o sa ma ierte total, si cand o sa vina?"
--Ne ceri sa-ti aflam viitorul.

El te-a inteles foarte repede, mi se pare.Te-a iertat foarte repede.
Asa reiese din ce-ai spus tu.
Faptul ca ti-a cerut sa ramaneti prieteni spune ca nu-ti poarta ura si ca tine la tine.

Ma intreb daca te iubeste intr-adevar.
Cine iubeste cu adevarat nu cred ca-si doreste doar sa ramana prieten cu acea persoana.
E foarte greu.Si ca prieteni ce sa vorbiti? asa relatia doar se raceste.

Daca va simti vreodata sa se intoarca la tine, o va face.
Niciodata nu stii ce intorsatura ia viata.

Si tu cauta sa nu mai faci asta, sa nu mai inseli. Nu ti-ar placea sa fii inselata la randul tau, nu?
--Si nu mai fii in relatii de iubire cu persoane aflate la distanta.
Nu va merge asa cum ai nevoie si doar veti suferi si tu si acea persoana.

Fa-ti pe cineva aproape de tine, sa va puteti intalni oricand si sa va aratati afectiune oricand simtiti nevoia.Asta e o relatie adevarata.

Restul sunt iluzii.

| Danysan a răspuns:

Eu nu te judec dar atat zic -Ce mai prieten iti e ala daca ti-o trage -Deh-El te iubeste si are o Inima mare -ai langa tine un baiat minunat -si a reactionat bine -eu te faceam praff -mai ales daca te si iubeam si tu faceai magaria asta.Dar Oricine merita o Sansa!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

In locul lui, eu nu as face asta... adica tine de orgoliu pana la urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a ajuns aici și din vina lui, din moment ce voiai doar să te plângi cuiva, iar el se făcea că plouă.
A fost consecința atitudinii lui, iar necazurile din familie te-au făcut să nu mai gândești limpede, având impulsuri de la sentimente. Așa suntem noi, fetele, ne lăsăm dominate de senzațiile date de emoții.
Totuși, mai înainte de asta, ai încercat să îi spui problema ta? E posibil ca el să se fi simțit depășit, dar, ajutorul nu constă doar într-o rezolvare a soluției, ci și într-o conversație plăcută, cu scopul de a înveseli și de a distrage de la problemă. Cred că putea să-și rezerve timp să te ajute.
Oricum, eu țin cu tine, dar asta nu înseamnă că ai făcut un lucru bun. Mai bine vă despărțeați amiabil.

Dacă o să vină înapoi? Depinde cât mai ține la tine. De regulă, după o perioadă lungă de timp, lucrurile se răcesc de ambele părți și dați mai puțină importanță. Revenirile și pauzele astea nu-s benefice mereu, mai ales după ce s-a întâmplat.

Acum probabil e conștient de ce se întâmplă și vrea să nu te facă să te simți prost, dar mă îndoiesc că s-ar întoarce. Chiar dacă ar face-o, nu va mai fi la fel niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, intrebarea asta e pusa la vrajeala, uitati-va la intrebarile ei

| MiruD a răspuns:

Nu. Nu o sa mai vina. Ti-a zis asa de dragul tau. Ca sa treci peste un lucru ca asta, trebuie sa iubesti foarte mult, si el te iubeste foarte tare, insa l-ai ranit si nu merita. Resemneaza-te si treci peste. Asta e singura solutie.

| LovellyAngel a răspuns:

Ma mir ca nu te-a injurat sau te-a batut... De, doar stoarfele dau de baieti buni si ii fac sa sufere.
Povestea cu "nu era nimeni langa mine" e penibila, mi se pare cea mai idioata scuza. Asa m-am simtit si eu si nu l-am inselat cu primul venit, deci, se poate!
Nu ai merita nici sa ramaneti prieteni. Lasa baiatul in pace, sa-si caute o fata calumea, si tu macar sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, pentru ca totul e deja stricat. Nu cred ca te-a iertat, daca ar fi trecut atat de usor peste inseamna ca nici nu i-a pasat, poate vrea sa te faca sa te simti bine ( aici sunt reliefate caracterul lui si buna crestere pe care a primit-o ).

| Miky1 a răspuns:

O sa vina.Nu o sa uite

| Adita1988 a răspuns:

Fatuca mea, lasa-l in pace ca esti o curva, Pa.

| fotbalistata a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa vb cu el.sa ii spui ca ai nevoie de mai multa afectiune, caci daca primeai destula nu cred ca mai ajungeai sa il inseli.el trebuie sa iti fie mai apropiat, trebuie sa ii explici ca in asemenea momente preferi sa plangi pe umarul lui.bafta!

| fotbalistata a răspuns:

Oooops nu mai lua in considerare raspunsul meu.am citit intrebarile tale si vad ca ai doar 14 ani. daca la 14 ani ai ajuns sa inseli, intr-un cuvant sa te freci cu doi..la 15 -16 ani vor fi cu zecile. pune'te pe invatat ca e mai bine.

| Indefinit a răspuns:

Pai da ce spui tu acolo are sens, te simteai prost, nu stiu ce, il "iubesti" pe prietenul tau dar te-ai dus la prima puta care era prin preajma. ar fi idiot sa te ierte, in locul prietenului tau uitam cum te cheama pana acum.

| gabiunder a răspuns:

Spune-i din ce motiv l-ai inselat si poate asa o sa te inteleaga si o sa te ierte...la necazuri toti gresim ...deci.winking Multa bafta!