| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.ieri si alaltaieri prietenul meu a stat numai cu prietenii, iar pe mine m-a chemat seara la el in loc sa ma cheme ziua sa petrecem ziua impreuna.Asa in general se comporta frumos, si inainte ma chema zilnic sa ne vedem, acum se comporta frumos cu mine si vb frumos cand ne vedem e foarte tandru, dar ma deranjeaza ca el ieri toata ziua a jucat carti cu prietenii, a baut si eu am stat ca fraiera in casa si seara ma cheama la el.Am fost la el si am vb urat cu el, am inceput sa plang si sa ii spun ca nu ii pasa de mine ca stiu ca nu ma iubeste, am cam exagerat ca am tipat la el, iar el mi-a cerut iertare, a zis ca ma iubeste foarte mult si ca nu a vrut sa ma supere, a zis ca ii pare rau ca a stat cu ei si cu mine seara, eu nu mai sunt de acord sa ma vad cu el seara si ziua sa stea cu prietenii si i-am zis sa aleaga pe cine vrea, pe ei sau pe mine iar el a zis ca pe mine normal si tot ma lua in brate, ma saruta, zicea intr-una ca ma iubeste. Vr sa zic ca pana acu o saptamana ma chema si ziua, si nu putea fara mine o zi si ma suna de 20 de ori pe zi, acum ma suna de 1-2 ori pe zi si asa e ca de obicei, el lucreaza dar totusi inainte ma suna mai des, l-am luat la rost si cred ca i-a parut rau si mi-a promis ca nu imi va mai face una ca asta.De o saptamana mai mult cu prietenii a stat si doar de 3 ori ne-am vazut saptamana trecuta, fata de inainte ca ne vedeam 7 zile din 7.Pe alta nu cred ca are, de purtat se poarta cum trebuie doar c ama deranjeaza ca sta mult cu prietenii si pe mine ma suna dupa ce isi face damblaua cu ei. Voi ce credeti? Credeti ca nu ma mai iubeste, sau pur si simplu a intervenit monotonia, sau vrea sa fie mai liber, oare c eu fi cu el? Eu cand ii spun el zice ca nu e adv ca nu e plictisit de mine si ca ma iubeste cu adv, oare ce e cu e?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Fiecare simte nevoia de a iesi si cu prietenii, dar asta nu inseamna ca nu te mai iubeste sau ca s-a plictisit de tine. Daca tu te simti neglijata spune-i sa iesiti toti, sa te ia si pe tine cu prietenii lui. Daca sunt numai baieti ia-ti si tu cateva prietene si o sa iasa super decat sa stai in casa toata ziua sa il astepti pe el. Poate si tu simti nevoia sa iesi cu prietenele tale si nu simti neaparat nevoia prezentei lui acolo pentru ca te simti foarte bine cu ele si te distrezi. Daca o sa il tii tot asa din scurt e posibil sa ajunga sa se plictiseasca, chiar daca te iubeste. Spui ca in rest e ok, daca iti place asa mult ai grija cum te porti si nu mai fii copilaroasa si posesiva, barbatilor nu le place asta.Bafta!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu îţi sufoci prietenii şi eşti mult prea posesivă.
Cu atitudinea asta nu o să ai niciodată o relaţie decentă!

| Alisa a răspuns:

MERGI URGENT LA UN CONTROL!
TU singurica trebuie sa iti dai seama daca te iubeste sau nu. CUM ai vrea tu fata sa ne dam noi seama sau sa stim. TU trebuie sa simti acest lucru, prin felul lui de a fi si cum se comporta cu tine.
Ai grija ca risti sa il pierzi, si altul ca el care sa iti suporte tie toate toanele astea proaste nu ai sa mai gasesti, poate prea prost sa fie!

| Alina a răspuns:

Fiecare persoana intr-un cuplu trebuie sa aiba si momentele lui fara celalalt. Daca tu vrei sa iesi doar cu prietenele tale ti se pare ceva anormal? Lasa-i si lui un pic de libertate pentru ca altfel va ajunge sa te minta pentru ati ascunde ca iese cu baietii. Daca tu vrei sa iesi si ziua cu el spune-i asta si sunt sigura ca va accepta, insa daca vrei sa-si petreaca tot impul cu tine va ajunge sa se plictiseasca si sa se simta sufocat de insistentele tale.

| tyana a răspuns:

Pe o parte din noi ai cam reusit sa ii disperi cu nesiguranta ta:"ma iubeste? nu ma iubeste?"
Daca noi simtim asta imi imaginez prin ce trece iubitul tau straight face.
Lasa-l sa respire ca il sufoci! Acum e inca indragostit de tine dar vine o vreme cand sentimentul asta o sa dispara si in locul lui ar trebui sa ramana iubirea, increderea.Nu mai astepta cu sufletul la gura telefonul lui, iesi si tu cu prietenele ba chiar lasa-te tu asteptata de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai lasa`l doamne sa respire.probabil tu zici "vai ca s-a plictisit de mine! nu ma mai iubeste! ". ei bine sa stii ca el pare un tip foarte tare.adica. sa stea asa sufocat? cred si eu. mai lasa-i si tu putina libertate sau mai iesi si tu cu el si prietenii lui. ia o fata cu tine si gata.nu`i mare scofala... rolling eyes

| oracoluldindelphi a răspuns:

Nu poti sa ii ceri omului sa te sune de 20 de ori ca inainte. PArca spuneai ca are si servici? Pune-te in locul lui. Fii mai intelegatoare, e normal ca lucrurile sa se echilibreze in timp si sa nu mai fie chiar ca la inceput. Dar asta nu e nici pe departe un lucru rau. Poarta-te cu el asa cum se poarta si el cu tine.
Http://oracolul.net