| Bubu_9728 a întrebat:

La ce varsta credeti ca e bine sa ai un iubit?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la 18 ani in sus recomendabil, daca vrei sa ai unul acum cand esti mica de la 16 in sus si fara mentinerea actului sexual.

| Zenithf a răspuns:

Poti sa ai un iubit la orice varsta, cu anumite limitari (no sex mai pe sleau). Dar daca vrei un iubit 'cu tot tacamul', atunci mai bine astepti dupa 15 sau chiar dupa 16 ani.
Iar daca te temi de Doamne-Doamne, atunci chestiile legate de eros ii cel mai bine sa le lasi pana dupa casatorie (se include aici si mangaierile, pupicii si altele). Eu am facut de astea inainte, da' n-am stiut ca ii pacat, bine ca n-am stiut. laughing

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai 14-15ani... Nici mai devreme ca e ciudat sa-ti strici copilaria si la 11-12 ani sa ai ''iubit'', dar nici sa treci de 16ani... Eu primul iubit l-am avut la 15ani si vreo 3luni big grin

| Dash a răspuns:

De la 15 ani in sus.

| FunnyMoment a răspuns:

Bunabig grin.Ar trebui sa spui ce intelegi prin iubitbig grin.De obicei poti spune ca X e iubitul tau atunci cand ai intretinut relatii sexuale cu el, iar pentru asa ceva trebuie sa fii pregatita fizic si psihic si mai ales sa gasesti un baiat de incredere.Varsta pentru acest gen de iubit ar trebui sa fie macar de la 17 in sus.
Pentru un prieten, adica un baiat cu care sa nu intretii relatii sexuale, varsta minima optima ar fi de 13-14 ani. Faptul ca ai mai multi prieteni te pregateste pentru momentul cand vei avea un iubit si te ajuta sa nu cazi in pat primului venitbig grin.
Sper ca te-am ajutatbig grin. Funda?batting eyelashes

FunnyMoment

| Infernia a răspuns:

Cand vrei tu si consideri tu.nu trebuie sa te iei dupa altele ca auwinking

| anonymus a răspuns:

De la 80

| bebetho a răspuns:

16+ minim.

| ThePinkPanther a răspuns:

E bine de la ce varsta te simti pregatita si atunci cand o sa fii indragostita. Dar ma gandesc ca este putin aiurea sa ai prieten la 12 ani. Sa zic ca este ok de la 13-14 ani dar oricum o sa se intample atunci cand o sa se intample. Nu trebuie sa ai o anumita varsta pentru ca nu poti dicta inimii ce sa simta si cand. E ok atata timp cat nu intretii relatii sexuale prea devreme. Dupa 17 sa zic ca e cat de cat mai ok dar inainte in niciun caz. Sper ca te'am ajutat. Eu nu vreau neaparat funda ci doar sa te ajut asa ca da cui vrei si cui crezi ca merita funda. Si apropo nu va mai milogiti atat pentru o amarata de fundita. Nu va tine de foame, nu va incalzeste, nu va tine de sete asa ca chillwinking

| darielle a răspuns:

De la vreo 18 ani in sus este recomandat

| ccrank a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e ala iubit?straight face

| EmmaSch a răspuns:

Depinde. cam din clasa a6a e ok. :* dar asculta-ti inima, Bubu, asculta-ti inima! funda?

| DaNuT_9260 a răspuns:

De la 12-13 in sus