| ninacool a întrebat:

La ce varsta credeti ca este normal sa ai un iubit? dau Funda!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu conteaza absolut deloc varsta, conteaza doar ce faci cu el. De la 15-16 ani te poti afisa cu un baiat de mana, va mai sarutati... De la 17-18 nu mai e o problema daca faci sex. Cam asa vad eu limitele minime de varsta.
Nu zice nimeni ca daca ai sub 15 ani si iti place de un baiat nu poti sta cu el, dar e mai bine sa nu va sarutati in vazul tuturor, sau sa va treaca alte prostii prin cap, de la o vreme o sa-ti para rau de timpul pierdut in relatii de care mai tarziu nu se alege nimic. Copilaria nu se intoarce, relatii poti sa ai si la pensie laughing

14 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Cred ca virsta cea mai reusita pentru a avea o iubire adevarata este 18-22, fiindca la ceea virsta apare gindirea constructiva.

| AlexanderAdrian a răspuns:

O relatie implica sex. Asa ca normal ar fi sa-ti faci un iubit atunci cand te simti pregatita sa-ti incepi viata sexuala si nu mai devreme de 16 ani pentru a avea si macar un dram de maturitate emotionala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

O relatie implica sex? Asta unde, in cartierele cu ghetto-uri? Sexul e un pas in relatie, nu e obligatoriu sa-l atingi.
Casnicia e cea care implica sex orice ar fi. In rest exista curve, nu trebuie sa te implici intr-o relatie pentru sex.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sexul e un pas care defineste o relatie ca fiind o relatie si nu o simpla prietenie. Ca sa spui ca in rest exista curve si nu trebuie sa te implici intr-o relatie pentru sex inseamna sa distorsionezi lucrurile intr-un mod extrem de urat. Asa consideri tu fetele care au un one night stand? curve? As putea sa-mi detaliez raspunsul fiindca evident sunt mai multe aspecte dar in conditiile in care ai spus ce-ai spus nu stiu daca vrei sa intelegi sau merita efortul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Cele care au one night stand-uri la sigur, aflu eu de ele, si reusesc sa ajung cu ele in pat fara sa incep o relatie cu ele, da, sunt curve. Nu stiu ce varsta ai tu, eu am 21 de ani, am avut suficiente relatii dupa ce mi-am inceput viata sexuala, si nu in toate am ajuns in pat, pentru ca unele fete vor sa se pastreze cat mai mult, altele se bucura de sex, altele sunt mai pudice, si vor sa cunoasca baiatul bine, pana la acel pas. Daca eram si eu un badaran de serie, probabil prosteam fetele sa se culce cu mine dupa o saptamana, ca mai apoi sa zic ca ma plictisesc, ca nu e potrivita pentru mine, si sa trec la alta.
Oricum, degeaba vorbim, ca avem principii diferite si nu cred ca vreunul din noi o sa se schimbe din discutia asta.
Dar mie mi se pare mai logic sa umbli la curve cat timp esti solo, si la nevoie sa ai rabdare cateva luni, pentru a cunoaste o fata mai de calitate. Eu am trecut de varsta teribilismelor, si incerc sa fac lucruri care sa ramana dupa mine, nu mai vad realizarile in sticle golite si fete f****e, chiar daca cei de seama mea inca isi 'traiesc viata'.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu am 31 de ani, nu cred ca-i cazul sa ne batem in varsta si iti repet, refuz sa comentez enormitati precum cele pe care le spui tu legate de fetele pe care le consideri tu curve.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Pai stai putin, eu umblu si cu fete de liceu, tu esti cu 10 ani mai mare... Normal ca tu umbli cu fete peste 23-25 de ani, acolo nu contest ca trebuie sex. Dar totusi, in liceu cand ai fost, faceai sex din prima in relatiile care durau o luna-doua? Sa fim seriosi... Nu zic ca nu sunt fete care fac sex imediat dupa primele saruturi, dar eu le prefer pe alea care ma tin la pastrare o vreme, si au altceva de oferit pana atunci.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Sa zicem 13+ happy
pentru ca sa fim seriosi...ce relatie pot avea doi copilasi de 10, 11 ani? happy
cand ei inca se mai joaca, cu papusa si se uita la desene.

| anitza2000 a răspuns:

Intre 16 si 99 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa ai cel putin 14-15 ani.

| Ammizzu a răspuns:

Cand simti tu nevoia

| Cupcake a răspuns:

Cand te simtit pregatita sa iti faci nervi, sa iti iei angajamente si sa dai explicatii cuiva unde, cand si cu cine iesi undeva. laughing Scuze, dar si astea sunt implicate intr-o relatie, fie ca vrei sau nu. Deci, mai pe scurt, cand te simti pregatita.

| ღcamyღ a răspuns:

Cand simti atunci poti sa ai nu este o varsta anume...

| Amorety a răspuns:

Un iubit sau un partener ¿? fa diferenta.