| Florinaaaaaaaa a întrebat:

Credeti ca este normal ca la varsta de 11 ani sa am un iubit?
funda la cel mai bun raspuns

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 11 ani este anormal, vezi de păpuși, jucării, copilărie.
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Pot intelege nevoia de a avea un iubit, conform presiunii de a te conforma valorilor grupului pentru care simti o apartenenta mai profunda.
Insa in mod normal ai mai multe de pierdut decat de castigat. Sunt atatea modalitati mai frumoase de a-ti petrece timpul.

| AnonimaOk a răspuns:

E normal sa ai amici dar iubit... E imposibil sa stii ce e aia iubire la varsta asta. Poti avea ca nu te impiedica nimeni dar acele sentimente, in majoritatea cazurilor nu neaparat si la tine, sunt doar niste "mofturi" de moment. Iubirea e o traire complexa si ii vei cunoaste sensul cand vei mai creste putin. Sa incepi sa te saruti cu cineva sau sa zici ca esti indragostita la anii tai nu e chiar ceva real. Dragostea reala o vei simti pe la 13 ani sau mai tarziu. Aceasta idila e cel mai proabil de moment nu ceva durabil. Eu am avut prima dragoste la 13 ani si a durat cred ca 2 luni; la aproape 15 ani am simtit dragoste reala si sunt cu el si acum dupa 2 ani si 4 luni

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu.O sa ai timp mai tarziu.

| positivity a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin "iubit".
Totuși, mă îndoiesc că la 11 ani ai avea nevoie de un iubit.
Având în vedere la cât de mult s-au schimbat copiii, şi toată lumea vrea un prieten/ o prietenă, e normal.
Dar dacă ar fi să o luăm logic, la 11 ani iubit, nu e normal.

| TheStory a răspuns:

Depinde, in ce relatie esti cu iubitul tau, mai avansata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Esti copil inca, vezi-ti de copilarie deocamdata!
O sa ai timp berechet de iubit/iubite tot restul vietii tale.
Te pup!

| SerafimHD a răspuns:

Nu neaparat normal, dar nu esti singura in aceasta situatie

| mel24 a răspuns:

Nu este normal sa ai un iubit! ar fi normal sa te joci cu papusile la varsta asta totusi!

| AmaliaM a răspuns:

şi când mă gândesc că la vârsta asta mă jucam pe stradă cu prietenii sau în curte cu păpuşile. anyway, în cazul tău nici nu se poate spune,, iubit". pentru că, să fim serioşi, cum poţi tu percepe iubirea la vârsta asta? de sărut nici nu mai vorbim. vezi tu, dacă îţi place băiatul ăla puteţi să fiţi prieteni apropiaţi şi alte cele, dar nu te grăbi să faci unele lucruri că nu o să te mai întorci la anii ăştia niciodată.

| Georgy98 a răspuns (pentru AmaliaM):

Frumos spus:*!

| sims3love a răspuns:

Am 11 ani este normal sa ai un prieten apropiat cu care daca vrei te poti pupu pe obraz

| prettygoodXD a răspuns:

La 11 ani e normal sa ai un prieten apropiat care poate ii zici "iubit " sa stati impreuna sa te pupe pe obraz...e ceva dragut love struck.Dar ori cum la 11 ani nu ai cum sa stii sa " iubesti " Dragostea reala o vei simti pe la 13 ani sau mai tarziu. Mult succes skumpo :*