| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta se decaloteaza penisul?

3 răspunsuri:
| ionutz1890 a răspuns:

41cm

| corbulalbrosu a răspuns:

Organul sexual al baietilor a caror varsta este de peste 6-7 ani poate fi considerat ca fiind sanatos d.p.d.v. medical numai daca poate fi decalotat (belit) complet, lin, fin, usor, complet si fara durere incat glandul (capul) sa iasa in intregime de sub pielea mobila, adica preputiu. Orice penis al carui gland (cap) nu iese complet de sub preputiu (pielea mobila) care il acopera/inveleste de obicei complet, in totalitate, dupa implinirea varstei de 7-8 ani, inseamna ca este bolnav fiind afectat intr-o anumita masura de FIMOZA. Multa sanatate!

| nicusor222 a răspuns:

Inca de cand te nasti. Daca nu ti se decaloteaza inseamna ca ai fimoza. Trebuie sa mergi pe chirurgie sa ti se faca cu o ferfecuta. Doare ca asta e viata dar daca nu o faci cat mai repede nu o sa iti creasca tongue