| gabiion a întrebat:

Cand mi se decaloteaza penisul? (sunt virgin )

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod normal un penis sanatos se decaloteaza imediat dupa nastere, si o mama educata stie ca trebuie sa ii spele putulica baietelului deoarece altfel exista posibilitatea sa apara o infectie sub preputiu. Ar fi indicat sa fii consultat/examinat de medicul de familie pentru a aprecia daca suferi de afectiunea numita fimoza. El poate aprecia gravitatea/gradul de afectare si eventualul mod de a te trata fiindca cu o fimoza netratata nu vei putea avea o viata sexuala normala. Daca intri la raspunsurile mele poti citi care a fost raspunsul recent lasat unui alt user. Multa sanatate

| gabiion explică (pentru corbulalbrosu):

Mi se decaloteaza dar nu de tot am 14 ani si incerc sa il decalotez dar maxim jumatate se dezaloteaza, crezi ca e normal?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru gabiion):

Nu, un penis normal trebuie sa se decaloteze complet si foarte usor, fara nicio piedica sau durere.

| gabiion explică (pentru corbulalbrosu):

Nu vreau operatie

| corbulalbrosu a răspuns (pentru gabiion):

Nu depinde de tine. Esti unul si acelasi cu soricel31? daca nu, vezi raspunsul dat baiatului respectiv

| gabiion explică (pentru corbulalbrosu):

Sunt altcineva

| mihai69 a răspuns (pentru gabiion):

La pubertate, penisul are tendința să crească mai repede decât pielea care îl acoperă. Fă zilnic exerciții de decalotare, folosește o cremă emolientă și cu timpul se rezolvă.

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Il poti decalota si tu de cateva ori pe zi.