| unaboona a întrebat:

Lamuritzima si pe mine cand naiba e prima zi a ciclului menstrual? in prima zi cand iti vine ciclu pripriu zis sau in prima zi dupa ce se termina? ca trebuie sa iau anticonceptionale si is confuza nu stiu cand sa incep sa le iau

Răspuns Câştigător
| anca13 a răspuns:

Prima zi a ciclului e prima zi propriu-zisa! Iei pastila din prima zi, dar sa nu te panichezi pentru ca e posibil sa ti se opreasca, dar tu continui cu pastilele 21 zile. Dupa a 21-a zi, in decurs de 7 zile trebuie sa apara ciclul.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prima zi a ciclului menstrual este prima zi de menstruatie(sange rosu ce curge, nu scurgeri maronii).
De atunci incepi sa numeri, aceasta e PRIMA ZI a ciclului menstrual.

| Lacoste a răspuns:

Buna.
Prima zi a ciclului menstrual este prima zi in care sangele incepe sa curga.

| cat a răspuns:

In prima zi cand iti vine.

| oOoLadyMoOo a răspuns:

Pai prima zi a ciclului e ziua in care iti vine happy

| emi29 a răspuns:

Sange rosu, dar si putin abundent.

| kokkaina a răspuns:

Prima zi a ciclului menstrual este prima zi din care iti vine menstruatia deci cand ti-a venit ti-ai si luat pilula!