| DarKJoKeR a întrebat:

Lol ca nu mai pot sa inteleg nimic crying...persoana cu care am petrecut 7 luni minunate, persoana la care am tinut si inca tin enorm, persoana pe care am iubit-o cel mai mult, si inca o iubesc, tocmai imi spune ieri ca nici macar nu stie daca m-a iubit cu adevarat, daca intre noi a fost o relatie... spune ca ma iubeste, dar in aceeasi masura il iubeste si pe fostul prieten...si nu e vorba doar de asta...ieri s-au schimbat toate brusc...toata relatia noastra parca acum pare ca a fost o. joaca...persoana matura pe care o stiam eu, adica ea... s-a schimbat brusc...relatia noastra serioasa, acum pare una din clasa a 5-a...nu mai inteleg!crying...nici macar nu stiu cum sa explic, dar toata chestia asta s-a dat peste cap... ce sa mai inteleg? daca nu intelegeti voi ceva, intrebatima...caci sincer, nu mai pot nici sa vorbesc binecrying

13 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

7 luni minunate se pare ca ai petrecut doar tu.si din partea ei a fost un treatru ieftin la care tu ai aplaudat.
Nu te iubeste.asta e spusa dea ea ca sa te mai agate de un fir al sperantei.De fapt il iubeste pe fostul.
Sorry man, nu doresc nimanui prin ce treci tu straight face

| fabiola a răspuns:

Desi te inteleg ca iti e greu pentru ca se vede din cuvinte ca ai investit suflet in aceasta relatie dar poate e bine sa iei partea buna a lucrurilor si anume sinceritatea ei. Este bine sa o lasi sa-si faca ordine in sentimente si sunt convinsa ca va lua in final o decizie matura. Apoi te sfatuiesc sa nu fortezi sentimentele, sa o lasi si pe ea sa simta ceea ce simti tu. Daca sentimentele nu sunt reciproce si pleci la drum cu iluzii, mai tarziu vei suferi mai mult decat acum.Eu iti doresc sa iubesti in continuare la fel din tot sufletul si sa nu te dezarmezi in fata unei amagiri!

| SweetCandy a răspuns:

Sincer, de tnut la tine in mare masura nu cred ca mai tine, insa incerca si u sa discuti cu ea si sa te lmureasca ce a determinat-o sa ajunga sa simta astabig grin
nu o mai luat asa dramatic, sunt lucruri care se intampla, iar ce nu te omoara te face mai puternic!
o sa gasesti pe ltcineva, chiar daca e greu acum si simti ca totul se naruie in jurul tau!
iesi cu prietenii, incearca sa cunosti oameni noi si o sa vezi ca lucrurile se linistesc de la sine!
mult succes si ai grija de tine!happy

| emi a răspuns:

Uite... o femeie are multe ezitariri si confuzii intr-o relatie, chiar daca este responsabila.In iubire toti suntem copii...Nu transforma totul in ceva dramatic vor mai aparea situatii de genul asta pe un motiv si altul, pana cand isi va da singura seama ca nu-i nimic grav si va putea singura sa treaca peste desi ma bucur ca comunicati.
In legatura cu fostul...ai grija poate fi un moment de slabiciune pentru ea sau poate fi ceva care va poate da probleme...
In orice caz bunvenit in lumea relatiilor confuse si lungi...laughing))

| asya a răspuns:

De ce spui ca totul s-a schimbat din vina ta? Spune-ne de ce va-ti certat...si atunci iti spunem a cui e vina si daca mai e o sansa de continuare a celor 7 luni minunate!

| juno a răspuns:

In mod normal ar trebui sa-ti dau un sfat care sa te consoleze. Pai, afla ca viata nu e asa roz cum ne`o imaginam... Eu, in locul tau, as incepe inca de pe`acum sa incerc sa uit acea persoana si nu as mai pierde timpu gandindu`ma la o persoana care si-a batut joc de sentimentele mele. Succeswinking!

| juno a răspuns:

Crezi ca viata ta sta intr-o fata? Ai impresia ca nu o s`o poti uita niciodata, ca e cea mai grozava fata, incerci sa-i gasesti scuze pentru ce a facut, etc etc. Mai vorbim peste cateva luniwinking.

| DarKJoKeR explică:

@nony
credeam ca o cunosc...7 luni, da, ai dreptate, am petrecut doar eu minunat... ea doar vreo 3 din ele... lol ca nu mai suportcrying...totul s-a schimbat de la prima cearta...totul s-a schimbat din vina mea...nu a fost un teatru din partea ei, nu a facut-o cu intentie, stiu asta... dar de iubit, nu stiu cat si daca ma iubeste...doamne ca nu mai am nici puterea sa gandesc...

| DarKJoKeR explică:

@juno
n-am s-o pot uita niciodata.stiu ce zic...ma cunosc...si la cum am iubit-o pe ea, nu o sa o pot uita...nici macar...nu vreausad...nu si-a batut joc de sentimentele mele... cel putin nu cu intentie...nu prea ma cum sa explic, din moment ce nu stiti toata povestea dar...in caz ca se termina relatia de tot, nu voi mai putea iubi pe nimeni asa puternicsigh ...stiu ce zic.

| DarKJoKeR explică:

Va multumesc din suflet tuturor pentru raspunsuri.am vorbit astazi cu ea.luam totul ca pe un nou inceput. a zis ca inca o sa tina la fostul... dar ma pot obisnui cu asta...sunt sigur ca lucrurile vor reveni la normal...ba chiar acum suntem mai deschisi si mai calzi unul cu celalalt. daca se va mai intampla ceva, va tin la curent.inca odata, multumesc pentru sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linisteste-te, stai 2-3 zile fara sa dai un semn ca sa te linistesti tu cat de cat si sa ii dai si ei timpul necesar sa cantareasca relatia cu tine, cu fostul si ce simte pentru fiecare. Daca stie ca tu o iubesti cu adevarat se va intoarce. Dar cred ca a fost doar supararea ca v-ati certat si poate tu ai gresit si, i-ai amintit de celalalt. Lasa timpul sa lucreze...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Poate ca raspunsul meu nu e cel pe care il asteptai dar daca tu o iubesti asa mult cred ca ar trebui sa vb cu ea si sa ii propui sa o luati de la 0. Spun asta pentru ca si eu am prieten de 6 luni si daca mi-ar face asa ceva cred ca la fel as proceda.Totusi ma gandesc ca au fost 7 luni. Poate de dragul celor 7 luni mai acorda o sansa relatiei voastre.Asta e parerea mea.Succes!

| roxy_4851 a răspuns:

Buna! Nu stiu daca sfatul pe care ti-l voi da eu este cel pe care il asteptai dar eu cred ca ar trebui sa vb cu ea si sa ii propui sa o luati de la 0 daca o iubesti asa de mult.Totusi ma gndesc ca sunt 7 luni si macar de dragul celor 7 luni poate mai acorda o sansa relatiei voastre. Ti-am dat acest sfat pentru ca si eu am prieten de 6 luni si daca mi-ar face asa ceva cred ca la fel as proceda.Succes!