| Gosh. a întrebat:

M-am asa de ingrozitor cand fata inalta, blonda,"dotata", primea toata atentia!
Ok.deci eu si colegii mei am fost la film.eu de obicei sunt foarte buna prietenii cu baietii si uneori ma inteleg mai bine cu ei de cat cu alte fete. Dar astazi, toti se dadeau la colega mea blonda inalta.si cu tot pachetul.
M-am simtit foarte inferioara.si ma gandeam ca toti baietii sunt la fel:obsedati dupa perfectiunea exterioara, carora nu le pasa de adevaratul caracter al unei fete.
Am sperat o gramada ca intr-o zi o sa gasesc baiatul perfect din toate punctele de vedere, dar tot ce mi se intampla confirma faptul ca el nu exista.
As fi vrut sa fiu si eu mai inalta sau mai frumoasa, sau in fine...

Ce parere aveti despre asta?
(va rog sa luati asta in serios. fara replici gen "ai toata viata inainte, ai grija la invatatura si bla bla bla")

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Ami draga mea, la varsta asta baietii e clar ca doar asa ceva vor! Tu vrei profunzime de la colegii de 15 ani? Baietii oricum se maturizeaza mai greu asa ca obisnuieste-te cu alegeri superficiale din partea lorhappy
Si nu uita Ami ca frumusetea vine din interior! Ai mai multa incredere in tine, in aspectul tau isi invata sa te placi asa cum esti.Acel "el" va aparea cand te astepti mai putin! Te pup.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sti ce mi-a spus mie prietenul meu de faza cu privitul? Ca ei doar ar vrea sa le-o traga o data si atat, sunt doar atrasi fizic.asa sunt eisad n-ai ce sa le faci...

Mai bine gandeste-te ca tu atragi baietii asa cum esti, simpla, fara artificii. Lor le place de tine nu pentru cum arati ci pe TINE! Si eu zic ca asta e ceva.happy

Nu-ti mai face griji, frumusetea e trecatoare!

| Vizitiul a răspuns:

Rabuvniri personale? O da, orgoliul iasa la lumina, ce mentalitate.
Cum sa mai fie solidaritate intre oameni daca ei isi poarta ranchiuna din princina aspectului fizic, nimic mai pueril.

| alexH a răspuns:

Poarta tocuri si sparge-ti cosul din frunte.

| linutza a răspuns:

Mbon si tu ai vrea sa se dea si la tine baietii? stii nu pare a fi ceva frumos cind o fata este inconjurata de baieti care sa dau la ea...permanent eram intr-o astsfel de situatzie. ce am obtinut?
nimic decit (dusmani -care odata imi erau prietene ) uite nu trebuie sa te ei dupa parerea baietzilor mereu au fost si voi ramine niste fustangii ce nu gindesc cu(ce este in cap ci cu ceea ce este in pantaloni)
oricum nu aspira la ceva grandios cind merge vb de BAIETZI
papa si. BAFTA!

| sweetgirl9 a răspuns:

Pai poate nai cautat destul mia sunt baieti pe lume nu doar cei care sau dat la acea blondawinking aspectul exterior nu conteaza prea mult dar unii baieti sunt pre superficiali si se potrivesc cu blodele alea de care ziceai uwinkingstai calma nu-i nimic gravwinkingtongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E dureros dar orice deceptie contribuie la "victoria finala". Crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa cum tu ai pretenții la „baiatul perfect din toate punctele de vedere", așa și respectivii aleargă după fata blondă, înaltă... perfectă deci. Partea cu caracterul e depășită, n-ai de unde să știi că blonda nu e perfectă din toate punctele de vedere. Știm că tu nu ești perfectă (deducem din ce ne-ai povestit), dar cauți băiatul perfect. El, însă, o să caute fata perfectă, blonda de exemplu.
Nu e logic sau îmi scapă mie ceva?