| WeAreSmart a întrebat:

M-am certat cu o prietena cu cateva zile in urma, am numit-o cu cuvinte extrem de urite iar ea e foata foarte frumoasa si sensibila. Acum ma uraste si ma ignora. Problema e ca imi place de ea si ea stie. Regret mult ca m-am purtat foarte urit. Cum pot sa-mi cer scuze? (daca mai este posibil asa ceva) Nu vreau sa ne intalnim vreau doar sa fim din nou priteteni.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa-ti ceri iertare, nu scuze. Trebuie sa va intalniti, fiindca nu poti sa-i ceri iertare decat fata in fata. Ii spui tot adevarul, exact de ce ai facut-o, de ce regreti si ce crezi cu adevarat despre ea. Apoi ramane sa decida ea: daca te iarta sau nu, daca vrea sa mai aveti vreun fel de relatie sau nu. Nu conteaza ce vrei tu, ea va decide.

| mgtow a răspuns:

Te pui in genunchi in fata ei cand ploua afara si te va ierta

| WeAreSmart explică (pentru mgtow):

Cam de mult nu a plouat )

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cere-i scuze pentru modul in care te-ai comportat, desi nu va conta atat de mult pentru ea. Lasa timpul sa treaca, arata-i ca regreti, dar nu cu vorbe, ci cu fapte

| XxBlueRosexX a răspuns:

Grea limba romana laughing in fine... cere-ti scuze si gatahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ai calcat-o in picioare si ti-ai sters noroiul de ea ca de un pres? nu cred ca se mai poate decat in ani multi de comportament frumos si decent.

| dianainsta01 a răspuns:

Depinde si de cat de serioasa a fost relatia inainte, daca si ea s-a implicat mult. poti sa ii spui exact ce ai scris in intrebare, ca o placi, ca iti pare rau etc., dar ti-as recomanda sa ii zici fata in fata, nu prin mesaje, sunt mai mari sansele sa va impacati. poti sa ii faci evantul o surpriza daca nu e prea pomposlaughing

| Roxxxxi a răspuns:

Buna.
Prietenia..Intr-o prietenie, sunt si certuri si fericire.
Incearca sa iti ceri scuze, vezi ce zice.
Nu cred ca nu te va ierta mai ales daca sunteti prietene de mai mult timp.
O prietena buna iti cunoaste toate laturile, si cea buna si cea mai putin buna.
Cheam-o afara, plimbati-va, discutati despre aceasta problema.Nu o lasa asa, deoarece in ziua de azi este foarte greu sa iti gasesti un prieten adevarat, iar eu ma consider cea mai norocoasa persoana pentru ca am o prietena pot sa zic ADEVARATA.
Bafta :*

| LoveTenis a răspuns:

Pai de ce nu o lasi cateva zile sa se linisteasca...Acum mai mult ca sigur e suparata. Dupa cateva zile spune-i ca iti pare rau si ca nu ai vrut sa zici asta. Spune-i ca ai fost nervos.Dar nu cred ca o sa teierte asa usor...las-o sa se calmeze.Nu ii sigur ca va vrea sa vorbeasca cu tine un timp.

| TinK0de a răspuns:

Eu am o pisica...si da...viata e frumoasa!

| AnonimaB100160 a răspuns:

Daca ti-as cunoaste prietena, i-as arata asta si isi va da seama cat de tare regreti