| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu.chiar vreau sa ne impacam il iubesc foarte mult.da nu stiu cum sa fac.nu stiu ce sa ii zic, va rog dati-mi un sfat cv.dau funda la cel mai bum sfatsad

Răspuns Câştigător
| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Asa am facut si eu cu iubitul meu.M-am impacat cu el spunandu-i ca in aceea zi a fost una naspa si ca il iubesc tare mult! Si inca mai suntem impreunawinkingNorocwinking

12 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

De ce te-ai despartit de el daca acum il vrei inapoi?
Off sunteti asa nehotarate cateodata...

| andreeaanda a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Pentru ca ne certam in fiecare zi.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru andreeaanda):

Si ce te face sa crezi ca daca te vei impaca cu el nu te vei certa mereu?
Mai bine o lasi balta ca iubirea-i trecatoare.Doar vointa sa fie.

| andreeaanda a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Pai crezi ca e asa usor?
dupa un an jumate...am atatea amintiri cu el.nu cred ca asi reusi

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru andreeaanda):

Stiu te inteleg...Dar totusi la un moment dat trebuie pus punct la un anumit lucru...
E greu cu iubirea si trebuia sa acceptam ca intr-o zi totul se va termina, mai devreme sau mai tarziu.

| mikilaina a răspuns:

Buna Andreea,
Cred ca este prea devreme sa va impacati, lasa timpul sa treaca, poate ca nu il iubesti, ci iti este greu in singuratatea in care te afli fara el. Incearca sa te gandesti mai mult la tine, sa te cunosti mai bine, sa afli ce vrei de la o relatie. De asemenea, poti vorbi cu un psiholog sa vezi ce ar trebui sa faci, sa incepi "demersurile" pentru a va impaca sau sa "anulezi" din sufletul tau aceasta relatie. Poti vorbi si pe internet cu un psiholog, vezi topexperti.ro - platforma de comunicare care ofera consiliere psihologica online. Vezi ce te indruma psihologul sa faci, sigur impreuna cu el vei gasi cele mai bune raspunsuri. Cu drag

| Domiinic a răspuns:

Fiecare gandeste in felul lui si vede lucrurile asemenea asa ca nu stiu daca pot sa iti dau un sfat bun.Din punctul meu de vedere pur si simplu spune-i lucrul acesta si motivele de ce vrei sa faci asta.Bafta!

| Domiinic a răspuns:

Cred ca sunteti destul de maturi daca tineti unul la altul sa puteti sa ajungeti la o decizie convenabila amandurora.

| Domiinic a răspuns:

Cred ca sunteti destul de maturi ca sa puteti sa discutati si sa ajungeti la o concluzie convenabila amandurora.

| andreeaanda a răspuns:

Prietena ta asa ti-a zis tie?

| Ciresyk a răspuns:

Spune-i ca il iubesti si ca nu vrei sa il pierzi asa usor, daca vezi ca el nu reactioneaza in niciun fel, atunci nu merita efortul.Nu are rost sa stai langa cineva care nu simte nimic pentru tine happy

| johnstockelements a răspuns:

Buna andreea! eu sunt baiat si iti dau eu un sfat care daca ti se pare tie ca e bun il poti folosi. il cauti pe el cu toata increderea in sine, vorbesti frumos ca atare, iti ceri scuze daca ai gresit cu ceva si ii zici direct ca il iubesti si vrei sa continui relatia fara cearta si sa uitati tot ce a fost rau. nu astepta tu sa faca el primul pas ca daca e orgolios nu il va face chiar daca te iubeste, si vezi cu reactioneaza, iti poti da seama usor daca te vrea sau nu inapoi, daca nu te vrea, renunta si fa tot posibilul sa il uiti deorece nu vei ajunge nicaieri cu stresul asta! sper iti fie de folos. bafta!