| BornToDie67 a întrebat:

Prietenul s-a despartit de mine pentru ca nu m-am implicat total in relatie, dar i-am explicat ca aveam pe cap mult. Dupa vreo 3 sapt mi-a dat un mesaj in care imi cerea un sfat in legatura cu o problema. Si mi-a zis ok..am inteles...multumesc mult! Ce sa inteleg de aici? O fi vreun pretext ca sa reia relatia cu mine? il iubesc mult.Nu stiu cum sa interpretez mesajul ce l-a trimis. Il iubesc mult si vreau sa se ne impacam.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

I so fi facut si lui dor sa vorbeasca cu tine...

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este ca te-a parasit pentru ca nu te-a putut manipula sa obtina ce a vrut el!
Un barbat care te iubeste nu te paraseste si face tot posibil sa te ajute, sa te inteleaga si sa treci peste momentele grele in viata ta, fiindu-ti alaturi.
Jigodiile, nu fac asa ceva, dimpotriva, te preseaza, iar daca nu cedezi, te parasesc.
Sa nu-ti para rau, altul, ca-s milioane de barbati pe lumea asta, mult mai buni decat asta!
Eu una, nu pot sa cred cat sunteti de prostute, sa plangeti dupa un barbat care v-a calcat in picioare si v-a parasit. Daca te intorci la el, probabil ca va matura cu tine podelele si bine ti-ar face, pentru ca refuzi sa vezi realitatea, ca lui nu-i pasa de tine si nici nu te iubeste, altfel nu te-ar fi parasit in momentele tale grele.

| Freya1 a răspuns:

Daca ai discutat cu el despre problemele tale si el tot nu a inteles ca nu poti fix atunci sa te implici intr-un anumit fel in anumite chestii nu ai pierdut nimic daca te-a lasat.
Oameni mai au si probleme dar daca se iubesc se inteleg.Prietenul meu spre exemplu din cauza munci din perioada asta ce este mai solicitanta nici nu vorbeste cu mine la telefon, decat seara tarziu cateva minute si dormim impreuna cu castile in urechi (e in alt oras la munca ) dar il astept si inteleg atata timp cat stiu ca e o perioada mai grea.Si acum in weekend era planuit sa stam macar cateva zile impreuna dar a trebuit sa se intoarca pe seara si din nou am inteles pentru ca munceste greu si mult.Dar si el mi-a promis ca se intoarce miercuri si sta pana saptamana viitoare.Ce ar trebui sa il parasesc ca are o perioada mai grea si nu e 100% langa mine cand platesc factura, sau ies pana in supermarket?
Da, cred ca a fost un pretext sa vorbeasca cu tine.A vazut ca se plictiseste poate sau si-a dat seama ca a gresit si vrea sa vorbeasca cu tine, dar nu stiu daca este o idee buna.

| BornToDie67 explică (pentru Freya1):

Nici nu stiu ce sa mai cred. ultima data cand am vorbit cu el m-a tot repezit ca trebuia sa iasa in oras, mi-a spus ca de ce nu sunt optimista ca el e foarte optimist.mi-a mai zis ca ' mai lasat asa, nu stii sa tii un om langa tine'...l-am intrebat daca era si pentru lucru intim pe care nu l-am facut.a zis ca nu.n-am dus lipsa de fete sisi ca dragoste dea sila nu se poate si tot felul de porcarii.Pe la sfarsitul coversatiei totusi a avut vorbe mai ok si mi-a urat succes.Deci nu stiu cum sa reactionez sI ce sa cred. daca mi-a si trimis mesaj sa-i dau sfatu alal. acea problema am avut-o cand mai discutam cu el si i-am ziso atunci.Nu stiu daca a fost pretext ca sa vb cu mine

| BornToDie67 explică (pentru Freya1):

Nu stiu ce sa mai cred. Cand ne-am despartit mi-a zis tot felul de porcarii, ca nu stiu sa tin un om langa mine, ca n-a dus lipsa de fete, ca dragostea dea sila nu se poate. La final mi-a zis totusi vorbe mai ok si mi-a urat succes. Si nu demult am primit mesaju asta de la el. Eu am avut problema aia mai demult la care mi-a cerut el sfat. Dar nu stiu daca o fi pretext sau altceva

| Freya1 a răspuns (pentru BornToDie67):

Deci cu alte cuvinte a vazut ca nu il cauti si ce s-a gandit, ca poate iti merge bine si vrea sa vada asta sa o de-a cumva pe ocolite cu o vrajala.Si cand a vazut ca tu nu esti tocmai ok si ca inca il placi si il vrei a inceput din nou sa te ia de sus si sa iti spuna ca la el ii merge foarte bine fara tine si ca oricum si cu tine daca era avea si altele.
Iti spun ceva, probabil nici nu iesea nicaieri ci era doar o scuza sa vezi tu cat de "bine"o duce el si sa te oftice.In plus de asta a avut dreptate cineva mai in sus cand spunea ca vroia sa te manipuleze si sa adeverit.
Nu merita sa mai ti la el sau sa mai ti legatura cu el ca omul asta nu face decat sa te jigneasca si sa isi bata joc de tine.

| BornToDie67 explică (pentru Freya1):

Eu recunosc am si eueu partea mea de vina. In multe zile ii scriam cate un mesaj de noapte buna si atat. Dar i-am zis ca nu sunt tare dispusa vorbim, aveam eu gandurile mele si voiam sa fiu lasata in pace. A mai ca, daca simte ca ceva nu merge, nu mai continua pentru ca s-ar minti pe el. Sunt foarte confuza de cateva zile incoace, de cand mi-a trimis mesajul. Nu stiu motivu exact pentru care i-a venit sa imi trimita mesaj

| Freya1 a răspuns (pentru BornToDie67):

Cred ca nici nu mai conteaza.
Te-a jignit,ti-a aruncat in fata cat ii este la el de bine fara tine ce rost mai are. Daca avea macar bun simt si dreptate in tot ceia ce a facut, acum daca te cauta te cauta sa mai vorbiti, sa te intrebe de sanatate poate chiar sa iesiti la un suc ca si prieteni sau sa nu te mai caute de loc dar el a vrut sa iti rasuceasca cutitul in rana.
Treba ta, crezi ce vrei, simte-te cum vrei. Daca tot iti face placere si vrei trimite-i un mesaj cu tot ce s-a intamplat atunci macar sa stie, dar cred ca te vei umili.

| BornToDie67 explică (pentru Freya1):

Probabil ai dreptate. Nu stiu cum sa procedez daca imi trimite iar un mesaj gen sa ii dau sfat sau daca imi trimite un mesaj gen sa ne impacam