| dan_2834 a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai iubesc un baiat? Cum sa fac sa nu mai sufar? Cum sa fac sa il uit? Cum? Sunt distrusa. M-am despartit de prietenul meu acum cateva zile, chiar de ziua mea... dupa ce am fost impreuna aproape 8 luni.Niciodata nu m-am mai simtit atat de rau si nu stiu ce sa fac.Nu mai mananc, nu mai pot sa fac nimic, doar stau in pat si plang.Ma simt mai singura ca niciodata. E cel mai important pentru mine.Crede ca l-am inselat, dar nu e adevarat. Din cauza asta el nu mai vorbeste cu mine.Am nevoie de el...cum sa fac sa ii spun asta? Imi vine sa mor! Il iubesc cu adevarat. Cei care ati mai trecut prin asa ceva, puteti sa imi dati un sfat despre cum sa fac sa imi revin? Cum sa fac sa il uit, sa nu ma mai gandesc la el, sa nu il mai iubesc? Simt ca innebunesc de durere! Vreau sa mor!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si eu am trecut prin ceva asemanator numai ca fosta mea prietena m-a inselat (panarama naibii) si ea tot incerca sa dea de urma mea dar nimic eu tot imi propuneam sa o uit dar nici acum nu am uitat-o de tot ceva am in memorie dar nu acel sentiment ca inainte, iar tu incearca sa discuti cu el subiectul mai pe calm sa vezi ce zice.

| dan_2834 explică:

Nu cred ca vrea sa mai vorbeasca cu mine, nu cred ca vrea sa ma mai vada, si asta ma doare cel mai tare.Pentru ca stiu ca nu l-am inselat si nu ma crede...nu ma crede ca il iubesc numai pe el.Nu pot sa traiesc fara el! Ce sa fac?

| justfreelove a răspuns:

Stii expresia :Cui pe cui se scoate?!- combinate cu altu fa sex cu el si poate ai sa il uiti pe fostul, dar daca nu il uiti o sa ai toate sansele ca el sa te vrea inapoi (gelozia, stii bine)

| BlueLine a răspuns:

Nu poti sa treci peste el asa usor e foarte greu happy trebuie sa incerci usor usor sa iti gasesti prieteni care sa iti fie alaturi si sa te ajute ocupatii care sa te retina...desi si asa o sa suferi pana nu mai tii la el sau incerci sa vorbesti cu el si sa-i explici.

| KidutzuLuvv a răspuns:

Daca nu te crede ca nu l`ai inselat inseamna ca nu are incredere in tine si ca nu te meritaoh go on

| cory_1065 a răspuns:

E si normal ca-ti va fi tare greu, insa ca sa-l uiti mai usor trebuie sa-ti gasesti un hobby sau chiar sa-ti gasesti un baiat, nu pentru relatie dar sa te sustina el, pentru ca cel mai bine te va sustine un baiat decit o fata, si tot ce simti fata de dinsu scrie pe o foaie si apoi rupio in bucati mici

| andreea9490 a răspuns:

Asa eram si eu cand m-am despartit de baiatul pe care l-am iubit cu adevarat.i-am dat si sufletul insa el si-a batut joc de mine
in clipa in care ne-am despartit eu am jurat ca nu o sa mai iubesc pe nimeni.eram distrusa ca si tine, imi doream sa mor, nu imi mai vedeam viata fara el, insa nororcul meu a fost ca am avut prietene care sa ma ajute sa il uit.cel mai grav era ca il vedeam zilnic.asta ma omora mai tare.d ar cu timpul am incercat sa il uit, sa imi spun in minte daca el poate sa traiasca fara mine, eu de ce nu as putea. timpul care il petreceam cu el faceam orice altceva ma plimbat ieseam prin mall. si dupa cateva luni.mi-am gasit pe altcineva care acum este perfect pentru mine.nu imi doream nimic mai mult.asa ca fi optimista. orice shut in fund este un pas inaine:* nu il lasa sa te distruga.ai un viitor in fata :* te puup:X ai mare grija:*

| juicymoistureXD a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii/amicii tai, sa faci lucruri care sa te tina mai mereu ocupata, sa tii departe de tine lucrurile care iti aduc aminte de el, dar daca inca il mai iubesti, fa ceva care sa-i dovedeasca ca tu nu l`ai inselat(nu sa-ti tai venele sau asa ceva). Fapte, nu te folosii doar de cuvinte.incearca sa creezi sau sa-i spui lui sa te puna intr-o situatie in care poti sa-i dovedesti ca nu l`ai inselat. Mnu stiuthinking eu asa as face. Bafta:*. P.s: daca nu te crede, unde mai e increderea?thinking ma rog.

| leoxxxleo a răspuns:

Poate ca tu esti de vina de il faci sa creada ca l-ai inselat sau poate ca ia bagat in cap prieteni de ai lui (daca vrei sa vb baga id, nasupoky, si iti voi spune mai multe)

| BeBe_5694 a răspuns:

Add to pante_badboy@yahoo.com