| paulmacec a întrebat:

M-am indragostit lulea de o fata si cand e sa vorbesc cu ea ma rusinez atat de tare ca ma fac ca nu o vad, este putin mai mica decat mine. Cum as putea proceda?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca sa o vezi cat mai repede, pana cand nu va veni alt baiat care o vede mai repede si mai bine decat tine. Cu rusinea mori de foame si vei ramane si singur.

| LoveSleep a răspuns:

Te duci și îi vorbești. Fă-ți curaj. Nu te tot gândi ce s-ar putea întâmpla. O să roșești, o să transpiri și-o să tremuri, dar cu timpul îți va trece. Dacă continui să privești de la distanță vei rămâne cu timiditatea iar fata va pleca, băieți cu tupeu sunt destui. Multă baftă.

| SkyPilot a răspuns:

Pregateste-te. Gandeste-te ce ai putea vorbi cu ea si cam cum ar putea decurge discutia. Probabil ca nu va fi asa cum iti imaginezi, dar te vei simti mai pregatit si vei putea aborda mai bine subiectul acum ca stii ceva despre el.
Incearca sa ai incredere in tine, gandeste-te ca fetelor le plac mai mult baietii siguri pe ei.
Ma gadeste-te ca nu ai nimmic de pierdut. Acum nu ai nimmic. Dacafata te refuza, mare lucru nu se schimba pentru tine. Daca asttepti ti-o poate lua altul mai tupeist. Actioneaza, vorbeste cu ea. Dacaai ocazia, ofera-i o floare, floarea ii va spune fetei ceea ce tu nu ai curajul happy
Fii pregatit cu complimente (inteligenta, placuta, frumoasa... dar sapoti argumenta ceea ce ii spui).

| EUBMV89 a răspuns:

Eu zic sa lasi rusinea de o parte si sa iti iei inima in dinti si sa gasesti momentul potrivit sa vorbesti cu ea, oricum ce ai de pierdut? Sfatul meu este sa nu ii spui din prima ca o placi si vrei o relatie cu ea ci sa incepi sa o cunosti un pic, dar sa ii dai de inteles ca iti place de ea, dupa scurt timp ii poti spune clar ca iti place de ea si daca si ei ii place de tine in cazul asta sa fiti fericiti, iar daca nu asta este nu ai pierdut nimic. La fel gandeste-te ca se poate intampla sa ajungi sa o cunosti un pic si sa nu iti mai placa de ea, deoarece de odata ce nu o cunosti ceea ce simti pentru ea este doar o puternica atractie. Succes...

| NashatHamdyHuseynAbdelkafat14 a răspuns:

Mananca o lamaie si posteaza-te pe facebook happy