| Caratis a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva?sad sunt despartita de fostul prieten de 3 ani, chiar nu am nici o treaba cu el,nu vorbim si nici nu ne vedem,sunt intr-o relatie de doi ani,( sunt fericita),,dar am o problema,,cam de fiecare data il visez pe fostul prieten, si de fiecare data il vad nefericit,( nu ma gandesc la el s altceva)., fostul prieten e casatorit are si copil, dar nu inteleg de ce apare in visul meu cu aceeasi fata trista si cu aceleasi intentii...

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exista in tine o nemultumire veche legata de fostul tau,o nemultumire peste care nu ai reusit sa treci,ingropata adanc in subconstientul tau.
Probabil, despartirea respectiva a durut foarte mult.
Organismul tau lupta sa se dezintoxice, sa renunte la lestul adunat si n-o poate face decat prin curatirea subconstientului, care se petrece visand...
Incearca sa descoperi peste ce nu ai putut trece, te ajuti singura...

| neutrino a răspuns:

Asa este in viata, visam si esecurile de care am avut parte.

| oprescudorin11 a răspuns:

Te-ai cuplat cu ultimul sa te razbuni pe primul? Eu asa am patit odata.De aia il visezi, ai remuscari pe care nu mai are sens sa le ai. Continua cu ce ai, nu te mai uita in urma, doar inainte!
Nu ai ceu ce sa-l mai ajuti pe 'fostul', nici nu trebuie sa -l neglijezi pe cel ce te iubeste actual.
Asa vad eu 'lucrurile'.O avea 'fostul ' puteri paranormale', tu trebuie sa-ti vezi de drumul tau.Te obsedeaza, este clar, fostul, la toata lumea se intampla, tu macar esti sincera. De ce zice preotul sa o faci toata viata cu un singur om?
Ne purtam o anumita povara. Nu te mai speria, vezi de viata ta actuala!

| Felys a răspuns:

Lucreaza subconstientul, probabil ca in mintea ta chiar daca au trecut 3 ani de cand ati intrerupt toate legaturile inca il regreti cumva

| Alcyon a răspuns:

S-ar putea ca fostul sa se mai gandeasca la tine. Poate ca nu e fericit in relatia lui si a ramas nostalgic. Sau, exista posibilitatea ca visul sa-ti arate ceva ascuns in subconstientul tau (poate ca pe undeva iti pare rau ca relatia voastra s-a incheiat; ai ramas cu niste regrete etc.)

| lex79 a răspuns:

Asa iti doresti tu sa-l vezi.
din moment ce il visezi tu nu ti-ai incheiat toate socotelile cu el...

| Skaytech a răspuns:

Se zice ca daca il visezi, se mai gandeste la tine din cand in cand. Cred ca undeva in subconstientul tau, adanc de tot, a ramas amintirea lui. Nu te mai gandi ce inseamna visul, te vei tulbura si mai mult. Dimineata, dupa astfel de nopti, gandeste-te la prietenul tau, la cat te face de fericita, etc. Iar seara, gandeste-te tot la prietenul tau care te iubeste. Cineva mai traditionalist ar zice ca visele astea vin din partea celui necurat, pentru ca lui nu ii place intelegerea si iubirea dintre oameni, si astfel, incearca sa te tulbure facandu-te sa te gandesti la fostul
Alege tu varianta care crezi ca e adevarata.

| Lohreen a răspuns:

Si eu am exact aceeasi impresie...ca se gandeste la mine... oare e adevarat? Eu nu am mai vorbit de mult cu el...si nu il iubesc.