| anonim_4396 a întrebat:

Buna.Sunt cu iubitul meu de cateva luni, totul merge bine ne vedeam in fiecare zi.De curand a plecat din oras si am inceput sa-mi pun foarte multe semne de intrebare.Nu stiu daca din cauza ca nu ne vedem, vorbim prin mesaje dar nu foarte des pentru ca inteleg ca este in vacanta si nu vreau sa il deranjez. Sunt foarte trista si ma intreb non stop daca chiar merita relatia, imi aduc aminte fiecare cearta si retraiesc tot.Si imi dau seama ca poate vreau mai mult, mereu ii cer sa fie mai afectiv, insa o face doar cand sunt suparata si cateodata imi reproseaza ca vreau sa il schimb.Cand este in oras nu ma gandesc la asta probabil pentru ca nu am timp si mereu sunt ocupata dar acum ca am timp pentru mine ma apuca tot felul de ganduri.Pana acum credeam ca avem o relatie sanatoasa si fericita dar ma simt foarte trista in ultimul timp desi el nu ma supara cu nimic si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Apreciat de Editori
| userjune90 a răspuns:

Salutarehappy
Nu prea știu ce sa scriu, pentru că domeniul acesta nu este punctul meu forte... însă nu am vrut să te las așa!
Discuta cu tine însuți si intreaba-te dacă îl iubești.
Nu pot ști cum te simți, ceea ce simți, ceea ce e în adâncul sufletului tău, de aceea, tu trebuie sa afli mai în amănunt, tu ești singura care poate rezolva situația.
! Tot ce vreau sa îți spun este ca meriți fericirea și iubirea pe care ti-o dorești, însă până atunci, trebuie sa iei situația mai în amănunt, sa te descoperi, în regulă?
Ai grija și sper sa fii bine.happy

| userjune90 a răspuns:

Îmi cer scuze, * e în adâncul *

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Neincrederea este o boala grava.

| ioanamaria777 a răspuns (pentru ywar):

Nu spun ca ma inseala.Am zis doar ca imi doresc mai mult decat imi ofera si nu stiu daca sa raman cu el sau nu.

| geoconda a răspuns:

Tu acum nu înțelegi ce vreau eu să zic!
Fa ce spun eu daca vrei să fie bine : Îmbracă-te frumos, stii tu cum happy, machiaza-te, iesi cu prietenele în oraș, daca nu, cu frați sau surori. În fine, nu asta e ideea. Daca nu ai un job, căutați. Incepe sa pui unghii fetelor, sau sa te ocupi de make up. Ia fi tu independența. Ia mai lasă-l încolo.
Știu, stiu că ai sentimente pentru el si nu e ușor să renunți.
Înstraineaza-te de el.
Eu văd raul în această persoană. Îmi e atat de greu să ti-l spun si tie, dulce fată! Nu merita sa suferi. Lasă-l. Spune- ca pana aici a fost, spune i lui

| Saiko10 a răspuns:

Pare ca nu esti prea fericita in relatia asta, tu decizi daca merita sa incerci sa il schimbi pe tipul asta, dar daca il schimbi prea mult nu este bine pentru niciunul. poti faci doar schimbari mici, daca tu crezi ca acele schimbari mici nu or sa fie de ajuns pentru tine mai bine sa pleci.

| IreneNemteanu a răspuns:

Uneori nemultumirea, ca si multe altele, pleaca din interior.
Din pacate proiectam deseori asupra celor din jur, mai ales cei dragi, propriile nemultumiri, insatisfactii si nesiguranta.
Fa un pas in lateral, stai putin tu cu tine si poate descoperi raspunsuri.
Si oricum ar fi, ai incredere in tine!