| Caratis a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva?sad sunt despartita de fostul prieten de 3 ani, chiar nu am nici o treaba cu el,nu vorbim si nici nu ne vedem,sunt intr-o relatie de doi ani,( sunt fericita),,dar am o problema,,cam de fiecare data il visez pe fostul prieten,si de fiecare data il vad nefericit,( nu ma gandesc la el sau altceva)., fostul prieten e casatorit are si copil, dar nu inteleg de ce apare in visul meu cu aceeasi fata trista si cu aceleasi intentii...

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca-l visezi mereu, se culca cu gandul la tine, poate nu este atat de fericit cu actuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca a trecut ceva timp si crezi ca esti fericita acum, inainte te gandeai enorm la el, la faptul ca ar fi nefericit fara tine. Posibil ca atunci ai primit ceva vesti mai...sumbre despre el.Atunci,nu acum.Si in acest caz subconstientul a memorat acea fata si stare trista a fostului prieten.L-ai visat o data, de doua ori si uite asa subconstientul ti-l aduce mereu in vis, la fel ca la inceput cand te gandeai la el.Stiu ca acum nu te mai gandesti la el, dar faptul ca il visezi mai mereu asa cum il visezi tot gandire este.Sa mprimat acel vis si gata.Eu cred ca vei scapa de aceste vise numai si numai daca afli o veste buna despre el.Ce sa zic, unele vise persista si toata viata.

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Inainte sa te culci gandeste-te la ceva frumos poate ai sa il visezi fericit