| meinteil a întrebat:

Ma baieti ce ati face daca ati avea sentimente pentru o fata i-ati spune lucrul acesta dar ea in schimb sa isi bata joc de voi?
Eu unul am patit treaba aceasta nu o data nu de doua ori ci de de o gramada deoarece sunt un tip bun si prost oricat as fi incercat sa fiu mai nepasator nu am reusit.
Mi se mai intampla sa ies cu fete o perioada dar dupa sa aflu de la altii ca au o relatie stabila sau ele imi spuneau ca vrea sa fim prieteni lucru ce il refuzam.
In ultima perioada evit fetele efectiv cand ies prin oras si mai vad ca se uita la mine evit contactul vizual sa nu imi fac rau de iesit prin oras ies insa doar cu gasca mea si oriunde mergem evit fetele din cauza faptului ca fara sa vreau incep sa simt ceva.
Am 24 ani nu am mai avut o relatie de multi ani cu nici o fata,nici un sarut de multi ani si momentan ma gandesc la viata de celibatar.
Nu vreau sa mai aud chestii de genul esti tanar gasesti, atata timp cat pentru mine femeile nu au fost decat o dezamagire ideea unei relatii pentru mine este imposibila.
Nu am cerut nimic altceva decat respect iubire si ajutor reciproc dar din cate se pare banul domina sa il ia naiba.
Deci cum spuneam ce ati face baieti si poate chiar si fete sunt curios?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am 26 si acelasi ghinion ca al tau. dar uite ca ma orientez la banii care ii i-a naiba si nu am treaba in viata fara explicatii de dat si nici griji ca sa vad ce face aia in lipsa mea. Asa vrea Dumnezeu sa traim protejati de curve sigur altfel aveam o paguba pe capu nostru demult

| mgtow a răspuns:

Gandeste-te ca daca ai prietena nu iti permiti orice viciu in viata iar o familie mai naspa e. Asa singur cu banii in buzunare esti stapan pe situatie ai de toate si femei desigur

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru meinteil):

Singur duci o viata mai buna vei vedea... si eu am chef sa fiu cu una uneori dar zic ca mai rau ar fi sa stau cu griji ce face cu cine se duce etc...

| Ara997 a răspuns (pentru mgtow):

Si uite asa ai rezolvat problema!

| mgtow a răspuns (pentru Ara997):

Mai dureaza putin pana se va rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai si tu noroc dupa 30 de ani. Pana atunci multe calaresc tot ce misca si deodata le vine mintea la cap si vor sot bun de casa. Poate pe atunci te vrea una si pe tine. Pana atunci ai rabdare.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

La 30 santem expirati nene, si stai sa vezi in occident ca le arde de chefuri si *** pana la 50 de ani

Răspuns utilizator avertizat
| MissJJ a răspuns:

Sa stii ca foarte greu dai peste persoana potrivit, iar dezamagirile prin care ai trecut sunt normale, ca sa zic asa, in sensul ca nu esti singurul care pateste astfel de lucruri.
In primul rand, este posibil sa te atraga doar genul acela de fata care nu poate sa ti ofere mai mult, este neserioasa etc sau speri prea multe din prima in loc sa tatonezi terenul. Sfatul meu este sa iesi in oras cu fetele, dar fara sa ti faci planuri pe termen lung de la inceput cu vreuna, ci sa incerci sa ti dai seama daca este sau nu potrivita pentru dorintele tale.

| RinPhantomhive a răspuns:

Problema e că ești (poate) prea plictisitor și prea naiv. Încearcă să găsești pe cineva serios și la locul ei, nu târfe (scuze târfelor) din cluburi.

Eu una, în primul rând, m-aș stabili financiar (foarte bine), apoi aș analiza persoanele apropiate mie să-mi dau seama dacă simt ceva pentru vreuna din ele.

Desigur, persoana respectivă trebuie să îndeplinească anumite criterii.

Și încearcă să nu mai depinzi de alții și nu mai fi așa credul.

Viața este un joc...

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru meinteil):

Lasa ca e bine. Eu de cand sant sofer nu mai am prieteni merg la cinematograf sambata si dupa aia stau in casa pana luni cand plec la drum. Am strabatut destul europa si numi arde sa merg in alte locuri cu masina n-are rost. Daca ai avea prietena sa stii ca prietenii ar vrea sa puna mana pe ea de aia e bine sa te separi de amici cand esti cu ea dar si ea sa faca la fel asa increderea e mai mare stabila, nu stiu tu dar eu am intentii sa traiesc in celibat definitiv