| brokxy a întrebat:

Ma doare groaznic de tare cand ma masturbez si sunt fata, gen asa de tare nu imi provoaca placere deloc! Imi e frica ca am ceva probleme de sanatate dar imi e rusine sa ii spun la genecolog. Este normal sa doara? Gen incep. Primele 2 minute gata! Doare ca naiba! Si nu cand bag degetul, doar cand frec acea zona. E foarte ciudat

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate faci abuz in servici de te doare. Asteapta sa mai treaca o luna

| RoCkKiD a răspuns:

Nu inteleg de ce iti e rusine sa mergi la ginecolog. Oamenii aia au vazut chestii mai dubioase decat iti poti imagina tu.

Daca de acum ai rusine de medici o sa ai probleme mult mai mari in viitor.

| RAY a răspuns:

Vaginul trebuie sa se excite, trebuie sa vezi un film porno sau sa citesti un roman de dragoste, vaginul se va umezi si nu o sa te doara nimic, poti folosi si lubrifiant https://www.emag.ro/......D0RGLBBBM/
daca durerea presista un control la ginecolog

| mihai69 a răspuns:

Dacă te doare când freci clitorisul, dar nu chiar de la început - e semn mai degrabă că nu faci tu chiar ce și cum trebuie acolo.
Încearcă să folosești lubrifiant (măcar o cremă de mâini dacă ți-e jenă să iei unul adevărat, Durex, de la supermarket sau farmacie).
Nu apăsa prea tare, li mai ales, NU direct pe clit - caută să îl exciți mai „pe ocolite".
Și dacă nici așa... mergi totuși la medic. Cine știe ce „bubă" ai tu acolo și îți dă semne că ar trebui să te ocupi de ea. Medicul e prietenul tău (mai ales dacă e de la o policlinică cu plată), nu trebuie să-ți fie rușine de el / ea.

| ywar a răspuns:

Si cand te duci tu la "genecolog", cum zici tu - ce-i spui? domnu' doctor ma doare pasarica cand ii dau viteza? happy

| christine99 a răspuns:

Nu o faci corect, documenteaza-te.

| mirceakitsune a răspuns:

Ce naiba ma, esti fata si te masturbezi=)

| Adrian7art a răspuns:

Pfff.ce-mi place!happy
Doar răspunsuri de la băieți si atât de siguri pe ei...de parcă au și ei vagin.
Hai fetelor! unde sunteți cand e nevoie!?

| mihai69 a răspuns (pentru Adrian7art):

Am avut câteva vagine până acum „la îndemână" ca să zic așa. Ba chiar mi-a făcut plăcere (printre altele) să le și masturbez. Și din câte-mi amintesc, și lor le-a plăcut (mă rog - posesoarelor lor de fapt).
Așadar, cred că pot să-mi exprim o opinie...winking

| Adrian7art a răspuns (pentru mihai69):

Super..cred ca ai degetele franjuri si penisul intact.
Nu e vorba de tine si de experiențele tale.o femeie stie cel mai bine cum si unde să se atingă pentru a-și provoca placere.
E clar că are o problemă odată ce ii provoacă durere la atingere, nu?
Despre asta era vorba.
Sorry.dar nu imi plac persoanele care se fălesc cu palmaresul lor.

| mihai69 a răspuns (pentru Adrian7art):

Nu mă făleam, încercasem să explic din ce motiv îmi dau (și eu) cu părerea aici.
===
„o femeie stie cel mai bine cum si unde să se atingă pentru a-și provoca placere."
===
Nu e musai; unele învață asta abia după 25-27 de ani. Dar în principiu, sunt de acord cu afirmația ta.
===
„E clar că are o problemă odată ce ii provoacă durere la atingere"
===
Dacă ai fi citit atent, observai că durerea nu apare la simpla atingere, ci abia după 2 minute de „activitate": „... Gen (sic!) incep. Primele 2 minute gata! Doare ca naiba!"
Gen... eu asta am priceput din propozițiile astea.winking

| Adrian7art a răspuns (pentru mihai69):

Ok..acum esti pe subiect..si iti pot da si dreptate.
Toti invatam pe parcurs in functie de experiențele acumulate.dar nu pot să cred că nu stie cum sa se atingă..ci mai de grabă o face fară a fi deloc excitată. asa sec.
Nu te supăra pe mine.ti-am spus ce m-a deranjat.

| denisQ00 a răspuns:

Depinde si de varsa ta, daca esti mai mica, vaginul nu s-a dezvoltat cum trebuie si mai are pana sa se dezvolte, cati ani ai? Daca aflu varsta ta pot sa te ajut mai mult.

| brokxy explică (pentru denisQ00):

19, dar se poate sa nu fie dezvoltat inca?

| denisQ00 a răspuns (pentru brokxy):

In teorie, ar trebui sa fie dezvoltat, presupun ca esti virgina daca te doare la un deget, incearca sa te speli bine pe deget si sa pui lubrefiant ca sa mearga mai lin, Poate ai ceva infectie si de asta de doare daca doar freci si nu bagi degetul, complicata treaba, mai stai un pic si daca vezi ca e la fel, la medicwinking